2024 m. II pusm. mokymų planas
Kilus klausimams, kreipkitės į Regiono bibliotekų ir vadybos skyriaus vyriausiąją metodininkę Mildą Daugintienę tel. (8 46) 412 529 arba el. paštu m.daugintiene@klavb.lt.
Bibliotekoje siūlome stažuotis neseniai pradėjusiems dirbti bibliotekininkams arba siekiantiems patobulinti savo veiklą. Tai nėra mokymai, todėl vyksta individualus darbas, dažniausiai mažose grupėse (iki 3 žmonių). Stažuotės tikslas – profesinių teorinių žinių gilinimas bei praktinių įgūdžių įvaldymas, gerosios patirties pasidalinimas tarp Klaipėdos regiono bibliotekų specialistų.
Regiono bibliotekų darbuotojai, norintys stažuotis Klaipėdos apskrities Ievos Simonaitytės viešosios bibliotekoje, turi iš anksto suderinti datą. Jei stažuotė trunka ilgiau nei 1 darbo dieną, stažuotis atvykstančiam asmeniui suteikiama nakvynė. Stažuotės turinys bei trukmė gali būti keičiama pagal stažuotojo poreikius.
1 pav. 2015 m. Karklės festivalyje įkurta tvari biblioteka. Visi daiktai, knygos, dekoracijos buvo prikelti antram gyvenimui.
Tvarumo sąvoka pirmą kartą pavartota 1987 m. Jungtinių Tautų organizacijos ataskaitoje, kurioje išskirtas tvaraus vystymosi strategijos siekis – harmonijos palaikymas tarp žmonių, gamtos bei visuomenės tarpusavio santykių.
Tvarumas apima sveikos gyvensenos, laimingos visuomenės, netaršios aplinkos sampratas. Konceptualiai tvarumas suvoktinas kaip tam tikros vertės kūrimas: sveikesnės visuomenės, švaresnės aplinkos, didesnio bendruomeniškumo.
Lietuvoje tvarūs renginiai nėra naujiena, bet nėra ir norma. Europos sąjungoje jau nuo 2012 m. įsigaliojo standartas ISO 20121:2012 „Tvarių renginių vadybos sistema“. Tvarus renginys – tai viešųjų renginių filosofija, siekianti sumažinti neigiamą renginio poveikį aplinkai ir visuomenei. Drauge tai ir vadybos sistema padedanti sistemingai suvaldyti elgseną aplinkosaugos, socialinio ir gerojo valdymo aspektais.
Nuo ko pradėti bibliotekoms, kad taptų atsakingomis ir sąmoningai pasirinktų tvaresnę veiklą? Galima pradėti nuo menorandumo (lot. memorandum – tai, kas atsimintina). Tai aktas, detaliai išdėstantis kurio nors klausimo esmę, faktinę, teisinę argumentaciją. Dažniausiai jis turi tik neoficialią įpareigojančią galią, bet visi įstaigos darbuotojai žinotų bendrą susitarimą. Tokį tvarumo siekimo memorandumą jau yra pasirašiusi Vilniaus apskrities Adomo Mickevičiaus viešoji biblioteka.
Mes susiduriame su globaliais iššūkiais, bet prisiminkime, kad maži, individualūs veiksmai gali atnešti pokyčių. Tačiau pokyčių dažniausiai sulaukiama ne dėl vieno nedidelio veiksmo, bet dėl tų nedidelių veiksmų sukelto judėjimo, socialinių nuostatų keitimosi. Šiuo aspektu kiekvienas iš mūsų yra išskirtinai svarbus, nes turime galimybę paveikti nemenką skaičių žmonių. Tvarumo turėtume siekti palaipsniui į pagalbą pasikviesdami ekspertus. Ne kartą bibliotekas konsultavo Giedrius Bučas – socialinės iniciatyvos „Kūrybos kampas 360°“ įkūrėjas, savo pavyzdžiais ir aplinkosaugos darbais skatinantis visuomenę prisidėti prie gamtos išsaugojimo ir sąmoningo gyvenimo puoselėjimo, taip pat informaciniais renginiais ir rėmimu prisidėjo „Žalio taško“ specialistai.
2 pav. Foto sienelė „Rašytojų durys“
Dauguma bibliotekų baiminasi, kad būti tvaresniems gali kainuoti brangiau, bet gera tvarumo programa iš tikrųjų turėtų padėti sutaupyti. Tvarios organizacijos gali pritraukti daugiau pajamų iš rėmėjų, sumažinti tam tikras rizikas bei labiau motyvuoti darbuotojus.
Tarptautinė renginių statistika rodo, kad net vidaus renginio – konferencijos ar seminaro – vienas dalyvis „sugeneruoja“ apie 2 kilogramus atliekų, iš kurių 40% atsiduria sąvartynuose.
Rekomendacijos tvariam renginiui apima visas jo organizavimo eilutes – nuo pasirinktos renginio vietos, pastato, aplinkai draugiškos logistikos, iki vietinių tiekėjų pasirinkimo ar dalyviams skirtų suvenyrų.
Tvarumas tinka ir mažiems, ir dideliems festivaliniams renginiams, o kokius žingsnius rinktis pasufleruos pats renginys.
Tvarių renginių rekomendacijos:
Gerai pagalvoti apie pirkimus. Ar tikrai pirkimas yra būtinybė? Gal galime pasiskolinti ar išsinuomoti? Ar pirksime iš socialiai teisingo verslo? Ar laikomasi žaliosios politikos?
Jūsų veikloje įsigyjami įvairūs produktai bei paslaugos. Tai puiki galimybė paveikti tiekėjus, veikti tvariau visose tiekimo grandinės dalyse. Atsirinkite partnerius su kuriais dirbsite, identifikuokite bendras vertybes. Nustatykite tvarumo reikalavimus tiekėjams. Naudokitės elektroninėmis sutartimis, pirkimo kvitais. Išsisaugokite produktų sutartis nepanaudotų produktų grąžinimui. Labiau atsižvelkite ne į produktų kainą, o į jo viso gyvavimo laikotarpio sąnaudas. Šių procesų metu susiduriama su įvairiais iššūkiais ir kiekvienu pirkimu būtina atsižvelgti tiek į socialinius, tiek aplinkosauginius iššūkius.
Visada perkant galvojame apie kainą. Tvarios alternatyvos yra brangesnės. Kartais tai gali būti tiesa, tačiau yra labiau tikėtina, kad pritaikius tvarias alternatyvas bus daugiau sutaupyta. Tvarūs sprendimai dažniausiai duoda daugiau vertės galutiniam rezultatui.
3 pav. Festivalio japoniškas kampelis naudojo ne tik skolintus kimono, bet ir puodelius iš kurių buvo degustuojama lietuviškų žolelių arbata.
Maistas. Siūlykite atsakingai ir ekologiškai pagamintą maistą, pirmenybę teikdami Lietuvoje užaugintiems ir pagamintiems produktams. Tausokite maistą, kruopščiai apskaičiuodami reikalingus kiekius. Praktikuokite daugkartinio naudojimo maisto dėžutes likučiams išdalinti. Rekomenduojama rinktis vegetariškus ar veganiškus patiekalus dėl mažesnio išmetamo CO2 kiekio. Tiekiant maistą naudokite medžiaginius rankšluosčius ir servetėles.
Indai. Nenaudokite vienkartinių indų, atsisakykite vandens buteliukuose, naudokite grafinus su geriamuoju vandeniu (esamo vandentiekio, gręžinio arba naudokite vandenį esantį didelėse talpose).
Apgyvendinimas. Ekologiško viešbučio bei tinkamo dydžio konferencijų salės pasirinkimas yra taip pat didelis ir geras žingsnis mažinant CO2 pėdsaką. Apgyvendinkite dalyvius kuo arčiau renginio vietos.
4 pav. 2014 m. projekto „Green'a biblioteka“ dviratis buvo pirmoji netarši bibliotekos transporto priemonė.
Energijos resursų taupymas. Energijos sąnaudas galime mažinti taupydami elektrą, šilumą, vandenį, degalus. Išjunkite elektros prietaisus kai jie yra nenaudojami (kompiuteriai, projektoriai ir pan.). Pakeiskite kaitrines lemputes į energiją taupančiąsias – kompaktines fluorescencines elektros lemputes, kurios naudoja net 4–5 kartus mažiau elektros energijos ir, nors kainuoja daugiau, greitai atsiperka ir veikia 6–15 kartų ilgiau (iki 15000 val.). Tačiau nepamirškite, kad nebenaudojamas lemputes reikia mesti į pavojingų atliekų konteinerį, nes jose yra gyvsidabrio. Informuokite dalyvius apie galimybes į renginio vietą atvykti viešuoju transportu arba pėsčiomis. Paruoškite žemėlapius, transporto schemas, kainoraščius ir kitą informaciją. Pasirinkite tokią renginio ir apgyvendinimo vietą, kuri yra kiek įmanoma arčiau viešojo transporto stotelės. Priderinkite renginio atidarymo ir uždarymo laiką prie viešojo transporto grafiko, kad dalyviai išvengtų transporto kamščių. Pirmenybę teikite tokiai renginio vietai, kurią būtų lengva ir saugu pasiekti pėsčiomis, dviračiu arba viešuoju transportu. Kvieskite dalyvius į renginį vykti vienu automobiliu, naudotis socialiniais tinklais, kur dalyviai gali dalintis informacija apie važiavimą kartu. Skatinkite dalyvius atvykti į renginį alternatyviomis priemonėmis nenaudojančiomis kuro.
7 pav. Dviratis gaminantis elektros energiją ir turintis stovą knygai.
Rūšiuokite šiukšles renginio metu, pasirūpinkite jų patekimu į tam skirtus konteinerius. Rūšiavimas yra viena iš išeičių, bet geriau planuoti veiklas taip, kad po renginio būtų kuo mažiau šiukšlių arba jų visai nebūtų.
Kuo mažiau spausdintinės medžiagos. Jei negalite išsiversti be popieriaus, naudokite FSC sertifikuotą (arba panašų) popierių. Pasirinkite elektroninę komunikaciją ir sumažinkite spausdintos medžiagos kiekius:
● Savo interneto svetainėje įkelkite elektronines dokumentų versijas;
● Sukurkite internetinę registracijos sistemą;
● Vietoj spausdintų programos brošiūrų naudokite lentas arba dideles afišas ir
pastatykite arba pakabinkite juos renginio vietoje;
● Informaciją ir pristatymo medžiagą parenkite elektroniniu formatu ir naudodami
projektorių rodykite juos ekrane;
● Spausdinkite tik reikalingą medžiagą ir darykite tai atsakingai – spausdinkite ant
abiejų pusių, sumažinkite teksto apimtį ir puslapių skaičių, naudokite mažiau
spalvų, perdirbtą popierių ir t. t. Raginkite ir dalyvius taip elgtis.
5 pav. Karklės festivalio skaitykloje lentynos buvo pagamintos iš senų kopėčių.
Rinkitės produktus, pagamintus iš perdirbtų ar perdirbamų medžiagų ir kuriuos, šiek tiek pakeitus, galima panaudoti pakartotinai. Kurkite tokį programos brošiūros dizainą, kad ją būtų verta išsaugoti ir po renginio arba ji būtų naudinga renginio dieną (pavyzdžiui, kaip kuponas). Užsitikrinkite, kad ant medžiagų ir ženklų nebūtų spausdinami jokie rėmėjų logotipai ir datos. Reginių dalyviams skirtas atpažinimo korteles pasirinkite be jokios besikeičiančios informacijos leidžiančias jas panaudoti ir kitiems kartams.
Reikėtų pagalvoti ir apie skiriamus prizus, apdovanojimus, gal jie galėtų būti virtualūs arba praktiški. Pirkite naudingus ir kokybiškus daiktus, atitinkančius aukščiau paminėtus tvaraus pirkimo kriterijus, renginio temą ir dalyvių poreikius.
Nepamirškite ir tvarių renginio dekoracijų: naudokite sezoninius augalus, skolinkitės pas partnerius, būkite kūrybiški ir suteikite antrą gyvenimą jau kartą naudotoms dekoracijoms. Renginiuose naudokite daugkartines konstrukcijas (stendai, sienelės, stovai ir kt.).
6 pav. Renginio dekoracijos iš vietinės gamtinės medžiagos ir augalų.
Kiek mūsų renginiai šiandien yra tvarūs galime atsakyti tik mes patys, peržvelgę rekomendacijas ir įsivertinę, kas yra daroma ir ką dar galime padaryti. Nepamirškime, kad viską galime daryti palaipsniui, įsipareigojant nuo mažiausiai pastangų reikalaujančių žingsnių ir palaipsniui priimant vis naujus įsipareigojimus. Svarbu nelikti daug žinančiais, bet nieko nedarančiais.
Metodines rekomendacijas parengė Klaipėdos apskrities Ievos Simonaitytės viešosios bibliotekos Kultūrinių programų vadovė Daiva Nakrošienė
RENGINIŲ ORGANIZAVIMAS
SKAITMENINIS RAŠTINGUMAS
APSKAITA BIBLIOTEKOSE
PAVYZDINIAI DOKUMENTAI
NUOSTATAI
DUOMENŲ BAZĖS
KRAŠTOTYRINĖ VEIKLA
2021 metais pradėjome dirbti su atnaujinta Lietuvos Respublikos integralia bibliotekų informacine sistema (LIBIS). Lietuvos nacionalinės Martyno Mažvydo bibliotekos (LNB) ir Asseco Lietuva specialistai parengė mokomąją ir metodinę medžiagą apie šios sistemos funkcionalumus. Šiame tekste pateikiame viešųjų bibliotekų informacijos išteklių komplektuotojams ir kataloguotojams aktualią informaciją kaip dirbti atnaujintoje LIBIS.
Pirmasis žingsnis
Prieš pradedant dirbti atnaujintoje LIBIS būtina peržiūrėti vaizdo įrašą – https://youtu.be/U3h4dzo4Vck, kuriame J. Klimaševski iš Asseco Lietuva pristato šią sistemą.
LIBIS Komplektavimo modulio medžiaga:
- Vaizdo įrašai (parengė Asseco Lietuva):
- Komplektavimas I-oji dalis (2021-07-02) https://youtu.be/mql4kg5J8_0
- Komplektavimas II-oji dalis (2021-07-02) https://youtu.be/kQAXAt8XkBc
- LNB parengti mokymai Moodle aplinkoje „Dokumentų komplektavimas LIBIS Jungtiniame kataloge“ – https://mokymai.lnb.lt/course/view.php?id=33 (galima matyti prisijungus ir svečio teisėmis).
- Komplektavimo vartotojo vadovas. Lietuvos nacionalinė biblioteka, Asseco Lietuva. Vilnius, 2021. 158 p.
LIBIS Katalogavimo modulio medžiaga:
- Vaizdo įrašai (parengė Asseco Lietuva):
- Katalogavimas I-oji dalis (2021-07-01) https://youtu.be/qPMkbRo0bkg
- Katalogavimas II-oji dalis (2021-07-01) https://youtu.be/-w8wRR7GUqg
- LNB parengti mokymai Moodle aplinkoje „Išteklių įrašų kūrimas naujoje LIBIS“ – https://mokymai.lnb.lt/course/view.php?id=51#section-1 (galima matyti prisijungus ir svečio teisėmis).
- LNB parengti mokymai Moodle aplinkoje „Analizinių bibliografinių įrašų rengimas naujoje LIBIS sistemoje“ – https://mokymai.lnb.lt/course/view.php?id=56 (galima matyti prisijungus ir svečio teisėmis).
- Katalogavimo funkcionalumas.Lietuvos nacionalinė biblioteka, Asseco Lietuva. Vilnius, 2021. 36 p.
- Katalogavimo vartotojų vadovas. Lietuvos nacionalinė biblioteka, Asseco Lietuva. Vilnius, 2021. 68 p.
Kiti šaltiniai:
- LNB parengtas „LIBIS išteklių įrašų sudarymo vadovas. Integruojamas išteklius“ (2022 m.) – https://journals.lnb.lt/metodologijos-paskyra/article/view/787/770
- LNB parengtas „LIBIS išteklių įrašų sudarymo vadovas. Integruojamas išteklius“ (2021 m.) – https://journals.lnb.lt/metodologijos-paskyra/article/view/738/733
- LNB parengtas metodinis leidinys „Tarptautinio standartinio bibliografinio aprašo (ISBD) 0 (nulinės) Turinio formos ir priemonės tipo srities taikymas bibliografiniam įrašui UNIMARC formatu“ (2019 m.) – https://drive.google.com/file/d/1_kuk8GYjXPiioACi_ffjFrWkjd96YD1j/view
Dėl metodinių konsultacijų bei kvalifikacijos kėlimo stažuočių šiomis temomis kviečiame kreiptis į KLAVB Informacijos išteklių skyriaus darbuotojus:
Katalogavimas – vyr. bibliotekininkė Danguolė Rubavičienė, tel. +370 46 412 536, el. paštas: d.rubaviciene@klavb.lt
Komplektavimas:
- vyriausioji bibliotekininkė Violeta Pocienė, tel. +370 46 412 536, el. paštas: v.pociene@klavb.lt
Dėl metodinių konsultacijų analizikos bibliografinių įrašų kūrimo tema kviečiame kreiptis į KLAVB Kraštotyros ir skaitmeninimo skyriaus darbuotojus:
- vyresn. bibliotekininkė Danguolė Vagner, tel. +370 46 314 189, el. paštas: d.vagner@klavb.lt
- vyresn. bibliotekininkė Vida Pelegrin, tel. +370 46 314 189, el. paštas: v.pelegrin@klavb.lt
2020 m. Klaipėdos apskrities Ievos Simonaitytės viešajai bibliotekai buvo suteikta „Erasmus“ akreditacija, patvirtinanti, kad biblioteka yra parengusi kokybiškų mobilumo veiklų ilgalaikę įgyvendinimo viziją, esančią organizacijos strateginės plėtros dalimi.
Biblioteka, sukūrusi nacionalinį mobilumo konsorciumą, įsipareigoja reguliariai vykdyti tarptautinę mobilumo veiklą, laikantis bendrų „Erasmus“ kokybės standartų ir suteikiant visiems mobilumo veiklos dalyviams mokymosi galimybes. 2021 kovo 1 d.–2027 gruodžio 31 d. laikotarpiu, reguliariai gaunant finansavimą iš „Erasmus“ programos, bus organizuojamos tarptautinės suaugusiųjų švietimo mobilumo veiklos Klaipėdos ir Tauragės apskričių regiono bibliotekų specialistams, siekiant stiprinti jų profesines kompetencijas ir suteikti tarptautines kvalifikacijos tobulinimo galimybes.
Įgyvendinant „Erasmus“ mobilumo veiklos tikslą – aktyviai skatinti dalyvių įtrauktį ir įvairovę, aplinkos tvarumą ir skaitmeninį švietimą – bus organizuojamos bibliotekų specialistų mokymosi visą gyvenimą veiklos kaip viena iš strateginių bibliotekos veiklos krypčių.
Akreditacijos pažymėjimas
ERASMUS akreditacija (PDF)
Daugiau informacijos apie „Erasmus“ akreditaciją
Dalyvaujančios bibliotekos:
- Klaipėdos apskrities Ievos Simonaitytės viešoji biblioteka
- Kretingos rajono savivaldybės M. Valančiaus viešoji biblioteka
- Šilutės raj. savivaldybės F. Bajoraičio viešoji biblioteka
Dalyvaujantys bibliotekininkai:
- Viktorija Žilinskaitė (dienoraštis)
- Daiva Stasaitienė (dienoraštis)
- Zofija Maciuvienė (dienoraštis)
- Liudmila Nausėdienė (dienoraštis)
- Brigita Barkauskaitė (dienoraštis)
- Žaneta Jokužytė (dienoraštis)
Aplankytos bibliotekos ir įstaigos:
- Helsinkio universiteto biblioteka
- Suomijos Nacionalinė biblioteka
- Iso Omena biblioteka
- Lippulaiva biblioteka
- Tamperės miesto biblioteka
- Darboväenopisto suaugusiųjų švietimo centras
- Turku miesto biblioteka
- Oodi biblioteka
- Töölö biblioteka
Dalyvaujančios bibliotekos:
- Klaipėdos apskrities Ievos Simonaitytės viešoji biblioteka
- Kretingos rajono savivaldybės M. Valančiaus viešoji biblioteka
- Šilutės raj. savivaldybės F. Bajoraičio viešoji biblioteka
Dalyvaujantys bibliotekininkai:
- Lina Bimbirytė (dienoraštis)
- Lina Štreimikienė (dienoraštis)
- Rasa Milerienė (dienoraštis)
- Birutė Naujokaitienė (dienoraštis)
- Paulina Sutkutė (dienoraštis)
- Jolita Baltutienė (dienoraštis)
- Sandra Jablonskienė (dienoraštis)
Dalyvaujančios bibliotekos:
- Klaipėdos apskrities Ievos Simonaitytės viešoji biblioteka
- Klaipėdos rajono savivaldybės Jono Lankučio viešoji biblioteka
- Jurbarko rajono savivaldybės viešoji biblioteka
- Skuodo rajono savivaldybės R. Granausko viešoji biblioteka
Dalyvaujantys bibliotekininkai:
- Airida Samavičienė (dienoraštis)
- Julija Gajauskienė (dienoraštis)
- Valdemara Butkevičienė (dienoraštis)
- Živilė Jonaitienė (dienoraštis)
- Giedrė Ilginienė (dienoraštis
- Neringa Birbalienė (dienoraštis)
- Rasida Kalinauskienė (dienoraštis)
- Rima Šalnaitienė (dienoraštis)
- Edita Rimgailienė (dienoraštis)
- Vytautė Jautakienė (dienoraštis)
Dalyvaujančios bibliotekos:
- Klaipėdos apskrities Ievos Simonaitytės viešoji biblioteka
- Klaipėdos rajono savivaldybės Jono Lankučio viešoji biblioteka
- Jurbarko rajono savivaldybės viešoji biblioteka
- Skuodo rajono savivaldybės R. Granausko viešoji biblioteka
Dalyvaujantys bibliotekininkai:
- Sima Pranaitienė (dienoraštis)
- Romanas Erminas (dienoraštis)
- Milda Daugintienė (dienoraštis)
- Aurelija Butkutė-Norkevičienė (dienoraštis)
- Jurgita Butkė (dienoraštis)
- Rytė Galbuogienė (dienoraštis)
- Erika Žievienė (dienoraštis)
- Jolanta Zubienė (dienoraštis)
- Birutė Sruogienė (dienoraštis)
Dalyvaujančios bibliotekos:
- Klaipėdos apskrities Ievos Simonaitytės viešoji biblioteka
- Klaipėdos rajono savivaldybės Jono Lankučio viešoji biblioteka
- Jurbarko rajono savivaldybės viešoji biblioteka
- Skuodo rajono savivaldybės R. Granausko viešoji biblioteka
Dalyvaujantys bibliotekininkai:
- Viktorija Karalienė (dienoraštis)
- Jurga Bardauskienė
- Rasa Milerienė
- Audronė Balsė
Dalyvaujančios bibliotekos:
- Klaipėdos apskrities Ievos Simonaitytės viešoji biblioteka
- Šilalės rajono savivaldybės viešoji biblioteka
- Tauragės rajono savivaldybės Birutės Baltrušaitytės viešoji biblioteka
Dalyvaujantys bibliotekininkai:
- Agnė Daunienė (dienoraštis)
- Alma Purauskienė (dienoraštis)
- Gabrielė Kaktienė (dienoraštis)
- Ramutė Okuličė (dienoraštis)
- Romanas Erminas (dienoraštis)
- Toma Gergelienė (dienoraštis)
- Vilma Plauškienė (dienoraštis)
- Violeta Pocienė (dienoraštis)
- Astutė Noreikienė (dienoraštis)
- Danutė Šimkienė (dienoraštis)
- Rima Norvilienė (dienoraštis)
- Rūta Vaitkevičienė (dienoraštis)
- Silvijana Trijonaitienė (dienoraštis)
- Meilutė Parnarauskienė (dienoraštis)
- Danutė Pukelienė (dienoraštis)
- Edita Laugalytė (dienoraštis)
- Martyna Pikoraitienė (dienoraštis)
- Vaiva Keserauskaitė (dienoraštis)
Aplankytos bibliotekos:
-
Zagrebo nacionalinė ir universitetinė biblioteka
-
Zagrebo miesto viešoji biblioteka
-
Požegos miesto viešoji biblioteka
-
Rijekos miesto viešoji biblioteka
Dalyvaujančios bibliotekos:
- Klaipėdos apskrities Ievos Simonaitytės viešoji biblioteka
Dalyvaujantys bibliotekininkai:
- Laura Juchnevič
- Airida Samavičienė (dienoraštis)
- Toma Gergelienė (dienoraštis)
Aplankytos bibliotekos:
- Grofin viešoji biblioteka
- Hafnarfjordur savivaldybės viešoji biblioteka
- Šiaurės namų biblioteka
Dalyvaujančios bibliotekos:
- Klaipėdos apskrities Ievos Simonaitytės viešoji biblioteka
- Šilalės rajono savivaldybės viešoji biblioteka
- Tauragės rajono savivaldybės Birutės Baltrušaitytės viešoji biblioteka
Dalyvaujantys bibliotekininkai:
1. Agnesa Kenešytė-Gricė (dienoraštis)
2. Raselė Pocienė (dienoraštis)
3. Rugilė Virbašienė (dienoraštis)
4. Stefa Minutaitė (dienoraštis)
5. Viktorija Navickaitė (dienoraštis)
6. Žaneta Maziliauskienė (dienoraštis)
Dalyvaujančios bibliotekos:
- Klaipėdos apskrities Ievos Simonaitytės viešoji biblioteka
- Palangos miesto savivaldybės viešoji biblioteka
- Klaipėdos miesto savivaldybės Imanuelio Kanto viešoji biblioteka
- Neringos miesto Viktoro Miliūno viešoji biblioteka
- Pagėgių savivaldybės Vydūno viešoji biblioteka
Dalyvaujantys bibliotekininkai:
- Daiva Tubinienė (dienoraštis)
- Sandra Joneikienė (dienoraštis)
- Jolita Baltrimienė (dienoraštis)
- Kristina Stasiūnaitienė (dienoraštis)
- Laima Dimšaitė (dienoraštis)
- Lina Butkevičiūtė (dienoraštis)
- Raimonda Vielavičienė (dienoraštis)
- Lina Bimbirytė (dienoraštis)
- Larysa Sydorenko (dienoraštis)
- Ieva Apulskė (dienoraštis)
- Milda Jašinskaitė-Jasevičienė (dienoraštis)
- Sonata Nognienė (dienoraštis)
2022 m. kovo 4 d. įvyko baigiamoji projekto EPALE konferencija, kuri subūrė suaugusiųjų švietėjus pabendrauti, pabūti, pakalbėti, pamatuoti, pasidžiaugti ir paplanuoti. Su džiaugsmu kalbant apie tai, ką sukūrėme, ką padrąsinome, ką paauginome, kaip patys užaugome, kaip pasikeitėme.
EPALE dėlioja bendruomeniškumo pamokų ir patirčių dėlionę, kviečia paklausyti, rasti įkvėpimo, pasidalinti idėjomis ir pamokomis.