Pradžia

Biblioteka

Pradžia

Mes žinome, kad daugeliui iš jūsų biblioteka pirmiausiai asocijuojasi su knyga – tai dažniausia apsilankymo priežastis bibliotekoje. Mes skiriame daug laiko ir pastangų šios paslaugos tobulinimui ir prieinamumui didinti. Siekiame, kad visas procesas nuo sprendimo, ką norite skaityti ir pasinėrimo į knygą jums patogioje aplinkoje būtų malonus, paprastas, maksimaliai greitas ir prieinamas 24/7. Todėl bibliotekoje nuolat gimsta naujos idėjos ir inovatyvios paslaugos: įrengiamos knygų grąžinimo dėžės, knygomatai ir skaitomatai bibliotekoje ir už jos ribų, keliaujame į miesto šventes ir įsikuriame netikėčiausiose vietose – parkuose, paplūdimiuose, o nuo šiol mus galite rasti ir Klaipėdos dramos teatre.  

Vis dėlto biblioteka yra daug daugiau nei leidinių skolinimas į namus ar skaitymas vietoje. Jau nuo pat bibliotekos įkūrimo 1950-aisiais pirmieji vadovai siekė ambicingų tikslų, būti modernia institucija – dalyvaujančia, diegiančia naujoves, draugiška ir atliepiančia pagrindinius Klaipėdos miesto gyventojų poreikius. Šiuo metu save pristatome kaip biblioteką, kuri jauki lyg namai ir skatinanti ieškoti, bandyti bei keistis – Pokyčių namai

Iš 2021 m. Konteksto tyrimo „Klaipėdos apskrities Ievos Simonaitytės viešosios bibliotekos identiteto krypties nustatymas”

Iš 2021 m. Konteksto tyrimo „Klaipėdos apskrities Ievos Simonaitytės
viešosios bibliotekos identiteto krypties nustatymas”

MISIJA IR VIZIJA 

Šūkis. Paskutinio taško niekada nepadėsiu… (I. Simonaitytė) 

Misija. Mes kuriame namus norintiems žinoti. 

Vizija. Mes už žinių ir kultūros lauko pokyčius Klaipėdos regione. 

BIBLIOTEKOS STRATEGINIAI TIKSLAI 

  • Mes skatiname skaitymą ir raštingumą; 
  • Mes palaikome bendruomenės bendradarbiavimą;
  • Mes esame už tvarumą.

BIBLIOTEKOS VERTYBĖS 

  • Meilė savam kraštui;
  • Atvirumas pokyčiams;
  • Tvari bendruomenė.