Pradžia

Knygos

Pradžia

Knyga jums yra geriausias draugas? Užsukite į biblioteką. Čia daug draugų.

Didžiąją bibliotekos fondo dalį sudaro knygos (~58 proc.) – daugiau nei 272 tūkst. pavadinimų ir 504 tūkst. egzempliorių lietuvių, rusų, vokiečių, anglų, prancūzų ir kitomis kalbomis. Beveik pusė visų bibliotekoje esančių knygų yra grožinės literatūros kūriniai (~45 proc.), likusi dalis – įvairių sričių dalykinė literatūra.

Net neabejojame, kad kiekvienas, užsukęs į biblioteką, ras sau tinkamą knygą laisvalaikiui, mokslams ar asmeniniam tobulėjimui. Bibliotekos fondai nuolat papildomi knygų naujienomis. Skiltyje „Naujos knygos“ sužinosite, kas naujo atkeliavo į bibiotekos knygų lentynas. 

Bibliotekos ypatingos tuo, kad jose galima rasti ne tik naujausią literatūrą, bet ir daug anksčiau išleistų knygų. Dar sovietmečiu pradėtas kaupti knygų, leistų iki 1945 m., fondas. Šiuo metu šį fondą sudaro apie 3000 leidinių. Seniausia knyga bibliotekoje – „Theologia moralis“, išleista Antverpene 1678 m.

Bibliotekoje yra saugomos žymių klaipėdiečių asmeninės bibliotekos su įvairiomis proveniencijomis bei autografuotų knygų fondas.