Pradžia

Kokia yra tvari biblioteka? Atsakymai tradicinę Lietuvos bibliotekų savaitę

Atnaujinta: 2022-04-20
Pradžia

22-oji Nacionalinė Lietuvos bibliotekų savaitė  dedikuota tvarumo temai. Kas yra tvari biblioteka, kada biblioteką galima įvardinti kaip tvarią, kodėl bibliotekininkams ir bibliotekų bendruomenei ši tema yra svarbi? Visi atsakymai balandžio 23–29 dienomis, kai šalies bibliotekininkai kviečiami dalyvauti profesinėse iniciatyvose, o skaitytojai – kultūros renginiuose tiek savo bibliotekoje, tiek virtualiose erdvėse. Šių metų Bibliotekų savaitė startuos balandžio 23 d. Anykščiuose – jau tradiciniu tampančiu Bibliotekininkų žygiu. Beveik 300 Lietuvos bibliotekininkų ir bibliotekų bičiulių pėsčiomis įveiks 12 kilometrų vaizdingomis Anykščių apylinkėmis, bendraus, susitiks su seniai matytais,  susipažins su kolegomis iš kitų bibliotekų, dalinsis tvarumo idėjomis ir pasiruoš savaitės minėjimo renginiams. Po žygio, bibliotekininkai ir visi, kurie palaiko bibliotekas, kviečiami visą savaitę stebėti LRT transliuojamą žaidimą „Kas ir kodėl?“, kuriame dalyvaus pasiryžę savo jėgas išbandyti bibliotekų darbuotojai.

Lietuvos bibliotekininkų draugijos pirmininkė Jolita Steponaitienė pastebi, kad kalbėti apie tvarią biblioteką ir kiekvieno bibliotekininko vaidmenį siekiant nuoseklumo veiklose, skatina bibliotekų misija organizuoti informaciją, dalintis žiniomis, planuoti pokyčius ateičiai: „Tvarumas bibliotekininkų bendruomenei svarbus dėl nuolatos įvairiomis formomis išreiškiamo rūpesčio, kaip ir kokioje visuomenėje gyvens mūsų vaikai po 30, 50 ar 100 metų. Jeigu jau dabar nesukursime to, kas gali būti palaikoma bėgant laikui, neišeikvojant išteklių ir nepakenkiant aplinkai, kas yra ekonomiškai ir etiškai teisinga, tuomet jau artimiausiu metu susidursime su didžiuliais iššūkiais aplinkai ir gerovei. Skirkime bibliotekų savaitę apgalvoti bibliotekų vertybes ir galimybes veikti, kuriant tvarias bibliotekas.“

Balandžio 25 dieną Lietuvos nacionalinėje Martyno Mažvydo bibliotekoje Lietuvos Respublikos kultūros ministras Simonas Kairys paskelbs Geriausius metų bibliotekininkus (biblioteką, bibliotekos vadovą, jaunąjį bibliotekininką). Bibliotekų savaitė finišuos tarptautine konferencija „Tvari biblioteka“, kuri šiemet įvyks Jurbarko rajono savivaldybės viešojoje bibliotekoje. Renginio dalyviai išgirs pranešimus apie tvarumo temą kasdienybėje ir politikoje, kiekvieno mūsų galimą indėlį, atsakingą vartojimą ir ekologiją, bibliotekų patirtis ir įsipareigojimus.

Programa plati, apimanti kelis šimtus renginių, tad informaciją sekti verta savaitės organizatorių Lietuvos bibliotekininkų draugijos socialinių tinklų paskyrose ir svetainėje www.lbd.lt.

22-ąją Nacionalinę Lietuvos bibliotekų savaitę organizuoja Lietuvos bibliotekininkų draugija, globoja Lietuvos Respublikos Seimo pirmininkė Viktorija Čmilytė-Nielsen, patronažą suteikė Lietuvos nacionalinė UNESCO komisija, rėmėjas – UAB Asseco Lietuva.


Renginiai Klaipėdos apskrities Ievos Simonaitytės viešojoje bibliotekoje Nacionalinės Lietuvos bibliotekų savaitės metu:

BALANDŽIO 23 D.

11–14 val. Tvarumo akcija „Knygų lagaminų mainai“ (Galerija 1H, I a.)

BALANDŽIO 25 D.

18 val. Interaktyvus šviesų ir judesio performansas „Antropomorfinis kabinetas“ (Renginių salė, II a.)

BALANDŽIO 26 D.

17 val. Tvarūs kultūros mainai. Franco Šuberto metinėms skirtas koncertas „Iš praeities epochų“ (Renginių salė, II a.)
17.30 val. Tvarus santykis su pačiu savimi. Susitikimų ciklas su Dominyku Karpovič „Žmogiško gyvenimo užkulisiai: kasdienis aš“ (Audioteka, II a.)

BALANDŽIO 27 D.

15 val. Miesto atminties tvarumas. Nemokama ekskursija „Aš tave mylėjau, Klaipėda“ (Ieva Simonaitytė)
17 val. Tvarūs kultūros mainai. Sigito Benečio knygos „Apgaulė“ pristatymas (Konferencijų salė, I a.)

BALANDŽIO 28 D.

11–18 val. Renginys-kūrybinis užsiėmimas „Eko knygų skirtukų dirbtuvės“ (Galerija 1H, I a.)
16–19 val. Stalo žaidimų vakaras (Edukacinė erdvė, Herkaus Manto g. 9A)
17 val. Miesto atminties tvarumas. Prof. Ruth Leiserowitz albumo „Žydai Memelyje“ pristatymas (Konferencijų salė, I a.)

BALANDŽIO 29 D.

17.30 val. Darnios tautinės bendruomenės. Muzikos ir poezijos tiltai: Ukraina-Lietuva (Audioteka, II a.)

VISOMIS DIENOMIS

  • Miesto atminties tvarumas. Ekologinė akcija-konkursas-ekskursija „Krašto paveldo gido“ maršrutais
  • Nemokami skaitytojų bilietai
  • Darbo dienomis 18 val. Žaidimo „Kas ir kodėl?“ transliacijos per LRT

Švęskime bibliotekininkų šventę kartu!

Į viršų