Pradžia
Renginys

NLBS'22: Miesto atminties tvarumas. Prof. Ruth Leiserowitz albumo „Žydai Mėmelyje“ pristatymas

2022 Balandžio 28 d. 17:00—19:00 Konferencijų salė
Pradžia
*photo*

Istorinės atminties jungiamieji saitai su nūdiena formuoja mūsų pajautas, atskleidžia naujus faktus apie miestą ir jo žmones. Tai galimybė kurti užpildant istorinės užmaršties epizodus. 
 
Klaipėdos žydų bendruomenė organizuoja ciklą renginių, skirtų minėti 770 metų Klaipėdos įkūrimo jubiliejų. Ciklo renginyje Ruth Leiserowitz leidinys „Žydai Klaipėdoje (Mėmelyje)“, jame pristatoma didelė fotografijų kolekcija, atrinkta iš parodos, kuri pirmą kartą buvo pristatyta Klaipėdoje 2005 m., o vėliau ir kituose miestuose ir net kitose šalyse. Pateikiami iki šiol neskelbti dokumentai ir nuotraukos, susiję su Mėmelio žydų veikla XIX–XX a. iki Antrojo pasaulinio karo. 

Šis leidinys skirtas visiems, besidomintiems žydų istorija. Autorė tikisi, kad jis padės užpildyti Klaipėdos miesto, viso regiono ir žydų tautinės mažumos istorijos spragas. 

Dalyvaus: autorė prof. R. Leiserowitz, Klaipėdos žydų bendruomenės pirmininkas Feliksas Puzemskis. 

Renginys skirtas Nacionalinei Lietuvos bibliotekų savaitei 2022. 

--- 

Informuojame, kad renginio metu gali būti fotografuojama ir filmuojama. Renginio dalyviai gali būti matomi nuotraukose ir vaizdo įrašuose, kurie bus skelbiami socialiniuose tinkluose ir žiniasklaidoje. 
Dėl esamos Covid situacijos renginių metu rekomenduojame laikytis atstumo nuo kitų svečių bei dezinfekuoti rankas. 

Į viršų