Pradžia

Antrasis tarptautinis projekto „PhotoKICK“ partnerių susitikimas Budapešte

Atnaujinta: 2023-05-18
Pradžia

2023 m. balandžio 19–20 dienomis Budapešte, Vengrijoje, įvyko antrasis Erasmus+ projekto „Photography Kaleidoscope: Inclusion, Communities, and Knowledge“ tarptautinis projekto susitikimas.

Susitikimas žymėjo projekto veiklų pusiaukelę, tad programoje daug dėmesio skirta aptarti jau pasiektus projekto rezultatus, pasisemti idėjų bei įkvėpimo būsimoms projekto veikloms – edukacinių fotografijos parodų rengimo gairių parengimui ir edukacinės fotografijos parodų programos sukūrimui.

Susitikimo seminarai vyko istorinėse vietose – Vengrijos nacionaliniame muziejuje, Bródy name ir XIX a. rūmuose, glaudžiai susijusiuose su Budapešto meno bendruomene.

Pirmoji diena prasidėjo trumpa edukacine veikla Vengrijos nacionalinio muziejaus soduose. Užsiėmimo metu buvo atskleista, kaip istorinė fotografija gali būti siejama su šiuolaikiniu gyvenimu, naudojant interaktyvias užduotis programėlėje „Actionbound“. Po to projekto partnerių laukė ekskursija ir susipažinimas su muziejaus Fotografijos skyriumi, kur buvo pristatytos įvairios fotografijos kolekcijos, technologijos ir technikos. Tuomet projekto koordinatorė Viktorija Žilinskaitė (Klaipėdos apskrities Ievos Simonaitytės viešoji biblioteka) pristatė projekto veiklas, apžvelgė pasiektus tikslus, artimiausius planus, rengiamų Edukacinių fotografijos parodų kūrimo gairių turinį ir rengiamą maketą. Antrojoje susitikimo dalyje visi partneriai dalyvavo klausimų ir atsakymų sesijose, kuriose aptarė projekto administravimo ir biudžeto sudarymo, projekto rezultatų sklaidos ir rizikos valdymo klausimus.

Antroji susitikimo diena prasidėjo parodų kuratorės Evos Fisli pranešimu. Eva Fisli dalinosi gerąją edukacinių fotografijos parodų organizavimo patirtimi Vengrijos nacionaliniame muziejuje. Po pranešimo projekto koordinatorius Slovėnijoje Štefanas Simončicas (EPEKA Slovėnija) pristatė gerąją patirtį ir iniciatyvas, skirtas romams Slovėnijoje. Pristatymas paskatino aktyvias diskusijas apie bendruomenės įtrauktį ir kultūros švietimo prieinamumą visiems visuomenės nariams. Pristatymuose taip pat dalyvavo Budapešto kultūros organizacijų edukatoriai. Tai suteikė daugiau galimybių sužinoti apie įvairias edukacinių veiklų praktikas bei patirtis Vengrijos kultūros įstaigose.

Pristatymams pasibaigus, projekto koordinatorius Latvijoje Artis Gustovskis (Meno ir technologijų centras) inicijavo idėjų generavimo diskusiją, skirtą antrojo projekto tikslo turinio aptarimui. Projekto partneriai nutarė surengti tarptautinį fotografijos konkursą, skirtą fotografijos mėgėjams. Konkurso informacija projekto interneto svetainėje photokick.eu bus paskelbta jau netrukus – 2023 m. gegužės mėnesį.

Antrasis projekto partnerių susitikimas suteikė naujų idėjų planuojamoms projekto veikloms bei suteikė galimybių susipažinti su įvairia projekto partnerių patirtimi ir iššūkiais organizuojant fotografijų parodas ir edukacines veiklas skirtingoms tikslinėms grupėms bei lankytojams.

Finansuojama Europos Sąjungos lėšomis. Tačiau išreiškiamas požiūris ar nuomonė yra tik autoriaus (-ių) ir nebūtinai atspindi Europos Sąjungos ar Europos švietimo ir kultūros vykdomosios įstaigos (EACEA) požiūrį ar nuomonę. Nei Europos Sąjunga, nei EACEA negali būti laikoma už juos atsakinga.

Daugiau informacijos apie projektą:

Informaciją parengė Klaipėdos apskrities Ievos Simonaitytės viešoji biblioteka

Nuotraukų autorius Artis Gustovskis

#erasmusplus #photokick

Į viršų