Pradžia

Papildytos realybės orientacinis žaidimas

Atnaujinta: 2021-03-02
Pradžia

Biblioteka: Šilalės rajono savivaldybės viešoji biblioteka
Projekto pavadinimas: Papildytos realybės orientacinis žaidimas
Tikslas: sukurti papildytos realybės aplikaciją-žaidimą, pristatantį Šilalės miesto lankytinas vietas, skatinantį skaitymą ir domėjimąsi inovatyviomis bibliotekos teikiamomis paslaugomis.
Įgyvendinimo laikotarpis: 2020 m. kovo 2 d.–2020 m. gruodžio 21 d. 
Vadovas: Audrius Laurutis

Trumpas projekto pristatymas: 
Šilalės rajono savivaldybės viešoji biblioteka pristato visiškai naują būdą pažinti Šilalės miestą bei aktyviai praleisti laiką su draugais ar šeima. Papildytos realybės orientacinis žaidimas suteikia unikalią galimybę iš naujo atrasti 10 žymiausių Šilalės vietų, nes prie jų pasitinka visiems labai gerai žinomi virtualūs kalbantys knygų personažai: Pepė Ilgakojinė, Robinzonas Kruzas, Bitė Maja, Kvazimodas, Undinėlė, Šerlokas Holmsas, Kupriukas muzikantas, Robinas Hudas, Mikė Pūkuotukas ir Mažasis Princas. prie kiekvieno objekto personažas skiria užduotį, kuri paįvairina pažinimo procesą. Tai ne tik įtraukiantis jaunajai kartai skirtas žaidimas, bet ir puikus laisvalaikio praleidimo būdas bei skatinimas skaityti. 

Žaidimas kviečia aplankyti istorinės, meninės, kultūrinės vertės objektus ir traukos vietas Šilalės mieste. Tai – skulptūra „Laisvės šauklys“, Šilalės miesto stadionas, Simono Gaudėšiaus paminklas, Dariaus ir Girėno paminklas, Šilalės Šv. Pranciškaus Asyžiečio bažnyčia, Šilalės miesto tvenkinys, negyvenama sala, vabalų nameliai, Šilalės pušynas, muzikinė skulptūra. Maršrutas tęsiasi apie 5 km, o šis atstumas įveikiamas per 1,5–2 val. Tad geras laikas gryname ore – garantuotas, juolab, kad interaktyvią ekskursiją paįvairina sutikti knygų personažai ir jų skiriamos užduotys. Norintiems platesnės informacijos apie tam tikrą objektą, specialiai parengtos informacinės lentelės. 

Šis žaidimas neatsitiktinai pavadintas orientaciniu, mat reikės žinių orientuotis žemėlapyje, tinkamai atlikti užduotis, rasti paslėptas užuominas. Tačiau, galime patikinti, kad žaidimas sukurtas taip, jog jį nesunkiai įveiks ir mažieji.

Projekto partneriai: Šilalės Simono Gaudėšiaus gimnazija, Šilalės Dariaus ir Girėno progimnazija, Šilalės kultūros centras, Šilalės gidų asociacija, MB „Tylusis kinas“, VšĮ Kūrybos ir inovacijų laboratorija

Projektą remia: Lietuvos kultūros taryba ir Šilalės rajono savivaldybė

Į viršų