Pradžia

MISIJA KNYGNEŠYS Klaipėdos rajono bibliotekose

Atnaujinta: 2020-07-01
Pradžia

Biblioteka: Klaipėdos rajono savivaldybės Jono Lankučio viešoji biblioteka
Projekto pavadinimas: MISIJA KNYGNEŠYS Klaipėdos rajono bibliotekose
Tikslas: skatinti domėjimąsi Lietuvos kūrėjais, jų indėliu į mūsų krašto kultūrą, mažinti atskirtį tarp miesto ir kaimo kultūrinio supratimo bei užtikrinti kūrybinių raiškų įvairovę.
Įgyvendinimo trukmė: 2020 m. liepos mėn. 1 d.–gruodžio 22 d.
Vadovė: Diana Ciparienė, l. e. direktorės pareigas 

Trumpas projekto pristatymas: 
Sumanymas kurti filmų ciklą MISIJA KNYGNEŠYS gimė režisieriui Linui Augučiui bendradarbiaujant su Lietuvos bibliotekininkų draugija. Projektas MISIJA KNYGNEŠYS Klaipėdos rajono bibliotekose yra gerosios patirties sklaida ir tąsa. 

Renginių metu nusipelnę įvairių meno sričių kūrėjai, profesionalai susitiko su Klaipėdos rajono kaimų ir miestelių bendruomenėmis bibliotekose, padovanojo naujausius literatūros leidinius. Vietos bendruomenės pristatė kultūros paveldą – unikalią, kultūrinę aplinką ir vietos kūrybą. Aktoriai, kultūros žmonės, rašytojai, menininkai, visuomenėje žinomi savo pozityvia veikla asmenys, supažindino su savo kūryba ir pravedė kūrybinius mokymus: kaip pasisemti įkvėpimo iš savo aplinkos; kaip parašyti knygą; kurti eiliuotą tekstą; parašyti haiku; sukurti šokį ir t.t. Susitikimų bibliotekose metu vietos bendruomenės mokėsi kūrybiškai dalintis unikaliomis savo krašto istorijomis, kuriant naująjį originalų literatūrinį naratyvą, puoselėjantį savo krašto kalbą ir kultūrą.

Projekto įgyvendinimo metu buvo nufilmuota dvylika susitikimų ir sukurtos dokumentinės laidos, kurios patalpintos bibliotekos YouTube kanale, todėl dabar jau pasiekiamos visiems kam įdomus mūsų kraštas. Juos galite peržiūrėti ir jūs, ir jūsų bičiuliai iš visos Lietuvos ir išeivijos nariai. Įrašai pristato ne tik šio projekto Knygnešius, bet ir Klaipėdos rajono bendruomenes, atskleidžia krašto kultūrinį identitetą, istoriją, parodo gamtos grožį, palydi iki lankomų objektų, paliečia šiandieninio gyvenimo aktualijas. Dokumentiniai įrašai pasitarnaus skleidžiant gerąją žinią apie mūsų nuostabų kraštą ir jo žmones bei išsaugant informaciją ateinančioms kartoms, paskatins domėtis, skaityti, ieškoti ir atrasti. Taigi knygnešystės nauda yra nenuginčijama ir šiandieniniame gyvenime. Apsilankykite ir jūs  YouTube  J. Lankučio viešoji biblioteka.

Projekto partneriai: Lietuvos bibliotekininkų draugija; UAB Gargždų banga; Klaipėdos rajono Agluonėnų seniūnijos bendruomenė; V.O. Lankupių kaimo bendruomenė; VšĮ Klaipėdos rajono amatų centras; Klaipėdos rajono savivaldybės Gargždų krašto muziejus; V.O. Vėžaičių bendruomenė; Linas Augutis, režisierius; BĮ Dovilų etninės kultūros centras; Lietuvos rašytojų sąjunga.

Projektą remia: Lietuvos kultūros taryba; Lietuvos respublikos kultūros ministerija; Klaipėdos rajono savivaldybė

 

Į viršų