Pradžia

Literatūriniai dialogai kitaip

Atnaujinta: 2020-08-01
Pradžia

Biblioteka: Šilutės rajono savivaldybės Fridricho Bajoraičio viešoji biblioteka
Projekto pavadinimas: Literatūriniai dialogai kitaip
Tikslas: sukurti naują kultūros produktą/paslaugą, aktyviai įtraukiant į veiklas menininkus ir kultūros kūrėjus, atsižvelgiant į fizinius kultūros ir meno paslaugų teikimo apribojimus ir pasikeitusias visuomenės galimybes tradiciniu būdu naudotis kultūros ir meno produktais.
Įgyvendinimo laikotarpis: 2020 m. rugpjūčio 1 d.–gruodžio 18 d.
Vadovė: Vita Gerulienė, Vaikų aptarnavimo skyriaus vedėja

Trumpas projekto pristatymas:  
Projektu buvo siekiama supažindinti su literatūra ir jos kūrėjais tikslinę auditoriją: vaikus, paauglius, suaugusiuosius. Svarbi detalė – veiklos užtikrino kūrėjų aktyvumą (įdarbinimą) ne tik esant palankioms aplinkybėms, bet ir iškilus fiziniams kultūros ir meno paslaugų teikimo apribojimams. Karantino ir ekstremalios padėties laikotarpiu ar po susitikimai su kultūros kūrėjais buvo tiesiogiai transliuojami internetu.

Projekto metu buvo organizuojami literatūriniai susitikimai su profesionalaus literatūros bei meno kūrėjais. Buvo sukurta virtuali kultūros platforma bei archyvas, kurie atvėrė galimybę ne tik dalyvauti tradiciniuose literatūriniuose susitikimuose, bet ir virtualiai, tiesioginės transliacijos metu. Šie susitikimai pasiekė žiūrovus kitapus skaitmeninių įrenginių ekrano.

Renginiai buvo skirti vaikų ir suaugusiųjų auditorijoms, besidominčioms aktualiomis literatūrinėmis naujienomis, šiuolaikine lietuvių literatūra. Projekto metu buvo įdarbinti meno kūrėjai – Lietuvos rašytojų sąjungos nariai, savarankiškai dirbantys menininkai, literatūrinių premijų laureatai: Klaipėdos regiono rašytojai – J. Šikšnelis ir R. Flick, poetas ir fotografas A. Balbierius, žinoma Lietuvos prozininkė, poetė, dramaturgė, vertėja V. Palčinskaitė. Pokalbius vedė literatūrologas, kraštietis M. Šidlauskas, leidyklos „Tyto alba“ įkūrėja ir vadovė L. Varanavičienė, aktorė R. Arbačiauskaitė, muzikuos bardas V. Kazlauskas. Jaunieji skaitytojai susitiko su Lietuvos rašytojų sąjungos nariu, daugelio nominacijų laimėtoju S. Poškumi (Šilutėje, Traksėdžių, Rusnės, Gardamo, Juknaičių, Švėkšnos, Vilkyčių, Katyčių filialuose); vaikų ir paauglių rašytoju, Lietuvos rašytojų sąjungos nariu T. Dirgėla; vaikų literatūros eksperte ir kritike, rašytoja E. Baliutavičiūte ir kt.

Sukurta nauja paslauga užtikrina(s) veiklų tęstinumą ir projektui pasibaigus ir/ar ateityje esant ekstremalioms situacijoms.

Projekto partneriai: Lietuvos rašytojų sąjunga

Projektą remia: Lietuvos kultūros taryba

 

Į viršų