Pradžia

Žaliosios pavasario salotos

Atnaujinta: 2024-05-28
Pradžia

Gegužės 21 dieną Šilutės F. Bajoraičio bibliotekos Rusnės filialas nušvito įsibėgėjusio pavasario spalvomis – vyko renginys „Žaliosios pavasario salotos“. Salotas ruošė ir jomis vaišino kraštietė žolininkė Valentina Baužienė.

Vienadienės žiedai, kiaulpienės, garšvos jauni lapeliai, notrelės žiedeliai, liepos lapai, erškėtrožės žiedlapiai, raugerškio lapeliai, dar krienų lapai bei kraujažolė – tinkamai nuplauti ir nusausinti gula į salotinę kaip ingredientai, užpilami aliejaus bei citrinos sulčių padažu ir gardžiausios salotos paruoštos. Spalvų įvairovė lėkštėje kelia nuotaiką ir yra penas akims. O dar tas gaivos kvapas... Ir, be abejo, skanu bei sveika. Minėtais ingredientais galime gardinti ir mums įprastas salotas. Žolininkė primena, kad į salotas, kaip ir arbatoms, daugelis augalų tinkami naudoti, kai jie nuskinti iki Joninių. Pastarasis susitikimas su Valentina Baužiene buvo skirtas salotų tematikai, tačiau liejosi patarimai kokiomis žolelėmis gardinti sviestą, kuriuos augalų žiedus galima paruošti karštam patiekalui ir netgi kuriuos galima paruošti ir pateikti desertui. Gardu...

Kiekvienas susitikimas su žolininke Valentina Baužiene dovanoja naujų patirčių, pojūčių ir geros emocijos puokštę. Dėkojame kraštietei už neišsenkančius patarimus ir iki kitų susitikimų.

 

Pranešimą parengė:
Rasa Stasiuvienė,
Šilutės F. Bajoraičio viešosios bibliotekos
Rusnės filialo bibliotekininkė

Į viršų