Pradžia

Renginiai Palangos viešojoje bibliotekoje

Atnaujinta: 2023-04-27
Pradžia

Knygos „1923-ieji: Klaipėdos prijungimas prie Lietuvos. Dalyviai ir jų liudijimai“ pristatymas ir diskusija Palangos viešojoje bibliotekoje

Palangos burmistro Jono Šliūpo muziejus kartu su Palangos miesto savivaldybės viešąja biblioteka gegužės 4 d. 17 val. kviečia į dokumentinio pasakojimo „1923-ieji: Klaipėdos prijungimas prie Lietuvos. Dalyviai ir jų liudijimai“ pristatymą Palangos miesto savivaldybės viešojoje bibliotekoje (Vytauto g. 61). Apie knygą pristatymo metu pasakos ją rengęs Klaipėdos universiteto Baltijos regiono istorijos ir archeologijos instituto (KU BRIAI) istorikas dr. Vasilijus Safronovas. Renginį moderuos Palangos burmistro Jono Šliūpo muziejaus muziejininkė,  KU BRIAI doktorantė Renata Rachmanovaitė.

Klaipėdos krašto prijungimo prie Lietuvos šimtosioms metinėms skirta knyga atskleidžia vieno svarbiausių XX amžiaus Lietuvos istorijos įvykių užkulisius. Leidinio, kuris apibūdinamas kaip dokumentų rinkinys, sudarytojas – KU BRIAI mokslininkas Vasilijus Safronovas. Prie knygos parengimo taip pat prisidėjo Klaipėdos universiteto tyrinėtojai Vygantas Vareikis, Silva Pocytė, Laima Kuprienė, Vytautas Jokubauskas, Renata Rachmanovaitė bei MLIM istorikė Zita Genienė. Autorių kolektyvo siekis – Klaipėdos krašto likimą XX a. pradžioje nulėmusius įvykius parodyti iš įvairių rakursų, skaitytojams pateikiant ne tik Lietuvos, bet ir Jungtinės Karalystės, Lenkijos, Prancūzijos, Šveicarijos, Vokietijos saugyklose aptiktus dokumentus, iliustruojančius šių valstybių bei įvairių įvykiuose dalyvavusių veikėjų požiūrį į Lietuvos Respublikos pradėtą ir galiausiai laimėtą agitacinę, diplomatinę ir karinę kampaniją dėl Klaipėdos krašto prijungimo prie Lietuvos.

Apie 1923-iųjų peripetijas šioje knygos dalyje liudija karininkai ir diplomatai, žvalgai ir politikai, visuomenininkai ir administracijos pareigūnai, to meto politikos ekspertai bei gandų skleidėjai.

Knygos, prie kurios parengimo lėšomis prisidėjo Klaipėdos miesto savivaldybė ir LR kultūros ministerija, leidėjas – Klaipėdos universiteto leidykla.

Maloniai kviečiame

ELVIS autobusas atvyksta į Palangos viešąją biblioteką

Gegužės 11 d. (ketvirtadienį) 11 val.  į Palangos viešosios bibliotekos renginių salę kviečiame visus, kurie pažįstate vyresnio amžiaus žmonių, kuriems sunku skaityti spausdintą tekstą, bet kurie norėtų vėl tapti aktyviais knygų bičiuliais. Lietuvoje yra 500 tūkst. žmonių, negalinčių skaityti įprastai. Vienintelis būdas jiems pasiūlyti garsinę knygą.

ELVIS (Elektroninių Leidinių Valdymo Informacinė Sistema) – virtuali biblioteka visiems, negalintiems skaityti įprasto spauzdinto teksto. ELVIS fonduose saugoma tūkstančiai pavadinimų populiarių įgarsintų knygų ( tarp jų –  įgarsintos knygos, skirtos vaikams), įgarsintų žurnalų, filmų su garsiniu vaizdavimu, skaitmeninių knygų (PDF, DAISY, EPUB formatais), skaitmeninių Brailio leidinių, garso spektaklių. Virtualią biblioteką ELVIS sukūrė ir administruoja Lietuvos audiosensorinė biblioteka (LAB), aptarnaujanti ne tik neregius, bet ir kitus, negalinčius skaityti spauzdinto teksto: asmenis, kuriems rega silpsta dėl amžiaus ar ligos, vaikus, turinčius mokymosi ar raidos sutrikimų, silpnaregius, neregius, disleksikus, tuos, kurie dėl fizinės negalios ar ligos negali laikyti knygos rankose, perversti puslapių, ilgai sėdėti.

Klausyti ir parsisiųsti ELVIS leidinius galima tik tuomet, jei negali skaityuti įprastai. Todėl reikalinga tai patvirtinanti pažyma – oficialus dokumentas, kuriame nurodyta būklė ar įrašytas ligos, dėl kurios negali skaityti įprastai, kodas. Pažymą gali išduoti šeimos gydytojas, optometrininkas ar akių gydytojas. Vaikams tinka logopedo ar Pedagoginės psichologinės tarnybos išduota pažyma.

ELVIS autobuso komandaį Palangos viešąją biblioteką atvyksta papasakoti kas yra garsinės knygos ir žurnalai bei parodyti kaip jais naudotis. Čia pat galėsite viską išbandyti!
Susigrąžink skaitymo džiaugsmą arba sugrąžink jį šeimos nariui, draugui ar kaimynui!

Jonas Gediminas Siaurukas pristatys savo knygą „Mes viską apie Jus žinome“

Palangos viešosios bibliotekos renginių salėje gegužės 12 d. ( penktadienį) 17 val. Jonas Gediminas Siaurukas pristatys savo knygą „Mes viską apie Jus žinome“. Šis įvadas į tautinę politiką, anot autoriaus – ne istorinis, ne politologinis, jo tikslas net ne propagandinis, tai tik piliečio pastabos pačiam sau, agitacija už tai, kad istorija, ginant lietuvybės interesus būtų objektyvi. Tai visos J. G. Siauruko politinės literatūrinės kūrybos reziumė.

Bibliotekoje susitikti ir diskutuoti apie politikos nacionalinį aspektą, kultūrą bei etiką kviečia autorius.

Į viršų