Pradžia

Pagėgių savivaldybės Vydūno viešojoje bibliotekoje svečiavosi rašytojas Gintaras Kaltenis

Atnaujinta: 2023-04-18
Pradžia

2023 m. balandžio 17 d. Pagėgių Vydūno viešojoje biblioteka sulaukė garbingų svečių iš sostinės – čia apsilankė žinomas vaikų rašytojas, edukatorius Gintaras Kaltenis bei renginių vedėja ir moderatorė Rasa Kaltenienė. Susitikime su jais dalyvauti panoro Pagėgių Algimanto Mackaus gimnazijos 2 klasės mokiniai su mokytoja Rolanda Rakauskiene.

Renginio metu knygos autorius vaikams papasakojo istoriją, kaip jo kūryboje atsirado katinas Pikselis, kodėl jis tapo būtent vaikų rašytoju ir kaip atsiranda jo interaktyvumu pasižyminčios, nemažai edukacinių elementų turinčios knygos. Renginyje netrūko linksmo vaikų  juoko, nes autorius mažiesiems smalsuoliams pristatė ne tik (2020 m.) išleistą savo knygą apie katiną Pikselį – „Rainiuko Pikselio ir pradinuko Petriuko nuotykiai Londone“, naujausią savo knygą „Petriuko anekdotai“ (2022 m.), kurioje daug paprastų, bet labai linksmų pasakojimų bei atsitikimų, bet ir surengė anekdotų „karaliaus“ rinkimus. Vaikai galėjo pasiklausyti Lietuvos policijos reprezentacinio pučiamųjų orkestro dirigento bei skaitovo Eimanto Anskaičio įskaityto teatralizuotai perteikto teksto įrašo. Visos rašytojo Gintaro Kaltenio knygos iliustruotos profesionalios animatorės Ritos Anskaitienės, kurios nuostabios iliustracijos traukte traukia akį.

Antroje renginio dalyje Gintaras ir Rasa vaikams pravedė kūrybines dirbtuvėles, kurių metu vaikai gaminosi ekologiškus laivelius su burėmis, ant kurių puikavosi knygų personažų atvaizdai. Išsirinkę mėgstamą knygos herojų, jį nuspalvojo ir, pagaminę savo laivelius, papuošė juos spalvotomis burėmis.

Viso renginio metu netrūko gerų emocijų –  vaikai žadėjo skaityti knygas bei laukti kitų katino Pikselio nuotykių po dar neaplankytas šalis. Dėkojame Gintarui Kalteniui už padovanotas knygas Pagėgių savivaldybės Vydūno viešajai bibliotekai bei už mokytojai ir vaikams įteiktas dovanas.

Liudmila Fetingienė,

Pagėgių savivaldybės Vydūno viešosios bibliotekos
vyresnioji bibliotekininkė
Nuotraukų autorė – Asta Andrulienė

Į viršų