Pradžia

Legendinė miesto vieta atgyja „Baltajame vakare“

Atnaujinta: 2024-05-27
Pradžia

Kretinga – vienas gražiausių miestų, įsikūręs Lietuvos vakarų pakrantėje. Jis garsėja ypatinga žaluma ir istorinių, kultūrinių vietų gausa, pritraukiančia tiek vietinius, tiek ir kitų miestų ar šalių svečius. Šiemet švenčiant 771-ąjį Kretingos miesto gimtadienį, Kretingos rajono savivaldybės M. Valančiaus viešoji biblioteka kviečia atrasti ir iš naujo pažinti primirštas unikalias Kretingos miesto vietas renginyje „Baltasis vakaras: nauja – atrasta sena“.

Pranciškonų ordino veikla Kretingos mieste plėtojasi jau 4 šimtmečius, tačiau jo indėlis į regiono kultūrinę plėtrą ypač ryškus buvo XX a. 3–4 dešimtm. Turistai Kretingoje dažniausiai ir lanko garsųjį Kretingos pranciškonų vienuolyno kompleksą, šalia esančią bažnyčią. Tačiau retas sužino, jog šiame komplekse prieš 100 metų gyvavo ir legendinė vieta, tarpukariu regėjusi daugybę to meto garsių asmenybių – dvasininkų, politikų, pasauliečių, lietuvių išeivijos bei jaunimo.

Tai Kretingos pranciškonų vienuolyno sodas.

Bibliotekos pastatas bei šalia esančios gimnazijos sporto aikštynas yra įrengti būtent šiame istoriškai reikšmingame žemės sklype. Pasakojimai apie šią vietą romantizuotas, mistinis sodo vaizdas sužadina dideles emocijas bei norą patirti daugiau.

Tad birželio 9 d. 16 val. šią vietą skelbiame renginių epicentru ir bibliotekos kiemelyje kviečiame patirti baltos spalvos, muzikos bei pasakojimų harmoniją. Svečiai vakaro programos metu mėgausis unikaliu kanklių ir violončelės deriniu, fluxiška ekskursija po vienuolyno sodą bei akustiniu koncertu.

Penktąjį kartą po atviru dangumi vyksiantį renginį pradės profesionali koncertinių kanklių atlikėja, pedagogė Ingrida Spalinskaitė-Kurienė bei violončelininkė, pedagogė Gabrielė Bajorūnienė, pristatysiančios parengtą instrumentinę programą pagal gražiausias lietuvių atlikėjų, autorių melodijas.

Vakaro eigoje pasidalinsime išskirtiniais pasakojimais apie Kretingos vienuolyno sodo fenomeną, o juos fluxiškoje ekskursijoje gidė dr. Regina Navickienė pakvies patirti per emocijas ir vaizduotę.

Pakeliavusiems po praeitį dalyviams šventinę nuotaiką dovanos viena ryškiausių Lietuvos atlikėjų – Rūta Ščiogolevaitė, kviesianti į akustinį savo bei pianisto Pauliaus Zdanavičiaus koncertą! Nors koncerte skambės visiems gerai žinomi kūriniai, tačiau bus galima tikėtis visiškai netikėtų Rūtos ir Pauliaus dueto improvizacijų.

Tad kviečiame Jus į jautrumu, romantika bei mistika alsuojantį vakarą, o jo išskirtinumui išlaikyti, visi dalyviai kviečiami pasipuošti tik balta apranga!

Renginys nemokamas. Registracijos nėra.

Renginys yra projekto „Nauja – atrasta sena: vienuolyno sodo paslaptys“ dalis.

Projektą finansuoja Lietuvos kultūros taryba, Kretingos rajono savivaldybė.
 

 

 

 

Pranešimą parengė: Birutė Naujokaitienė

Į viršų