Pradžia

Imanuelio Kanto viešojoje bibliotekoje – nemokamos lietuvių kalbos pamokos ukrainiečiams

Atnaujinta: 2022-05-03
Pradžia

Norinčiųjų mokytis – eilė

Jau antras mėnuo kasdien suskamba telefonas ir bibliotekininkas išgirsta nedrąsų ukrainiečių klausimą, ar vis dar galima užsiregistruoti į lietuvių kalbos mokymus?

Šiuo metu Imanuelio Kanto viešojoje bibliotekoje mokosi 60 Klaipėdoje apsistojusių suaugusiųjų iš Ukrainos.

Kol vaikai darželyje ar mokykloje, ukrainietės mamos, atvykę iš įvairių Ukrainos miestų, skirtingų profesijų atstovės, taip pat nori produktyviai praleisti laiką besimokant lietuvių kalbos bibliotekoje.

Džiaugiamės mokytojais – savanoriais

Ši nauja paslauga Imanuelio Kanto viešojoje bibliotekoje susiformavo atsiradus mokytojams-savanoriams. Pirmajai ukrainiečių grupei lietuvių kalbos pagrindus pradėjo dėstyti edukologijos magistrė, Klaipėdos miesto ukrainiečių tradicinės kultūros ir folkloro klubo „Prosvit“ pirmininkė  Irena Petrulionienė. Vienos grupės – iki 15 moksleivių – mokymai užtrunka du mėnesius, mokantis du kartus per savaitę. Ne viena pakalbinta moteris išreiškė norą greičiau įsidarbinti Lietuvoje ir taip įprasminti savo gyvenimą čia.

Balandžio mėnesį  savanorių gretas papildė dar 3 mokytojos: Andžela Tamašauskienė, Rima Luotienė ir Jūratė Sučylaitė. Jos kantriai ir nuoširdžiai ukrainiečius moko tarti pirmuosius lietuviškus žodžius: padėkoti „ačiū“, pasisveikinti, skaičiuoti ir kitas pagrindines frazes, reikalingas jų kasdienybėje. Dalyviai susitinka ne tik darbo dieną, bet ir šeštadieniais!

Kalnupės padalinyje pačios bibliotekininkės Vilma Sipavičienė ir Irina Tabak lietuvių kalbos moko vaikus su motinomis.

Mokymai vyksta gyvai – susitinkant bibliotekose

Bendraudami su ukrainiečiais sužinome, kad po truputį jie įsidarbina ir norėtų kalbos mokymų nuotoliniu būdu. Pvz. ukrainietė gydytoja gyvenanti ir dirbanti Šilutėje kreipiasi į mūsų biblioteką dėl nuotolinių lietuvių kalbos mokymų. Mes stengiamės atliepti visus poreikius, tad šiuo metu ieškome lektorių gebančių dėstyti nuotoliu.

Beje, mokytis lietuvių kalbos pageidauja ne tik ukrainiečiai, baltarusių šeima, į Lietuvą bėgusi nuo režimo, taip pat pareiškė norą mokytis mūsų valstybinės kalbos.

Atvykusiems žmonėms labai svarbios ir konsultacijos, susijusios su elektroninėmis paslaugomis – prašymų pildymas, pagalba bendraujant su Lietuvos institucijomis, autobusų tvarkaraščių nuorodos ir kitos kasdienės paslaugos.

 „Kalbos įgūdžiai padės ukrainiečiams integruotis, užmegzti draugystę, naujus kultūrinius ir socialinius santykius, lengviau bei patogiau jaustis mūsų šalyje“, – sako lietuvių kalbos mokymų iniciatorė bibliotekoje direktorė Bronislava Lauciuvienė.

Kitos siūlomos veiklos ukrainiečiams

Imanuelio Kanto viešojoje bibliotekoje ukrainiečiams nemokamai išduodami skaitytojų pažymėjimai, teikiamos spausdinimo, kopijavimo, skenavimo paslaugos, užtikrinama galimybė naudotis viešos interneto prieigos kompiuteriais ir bevieliu internetu, šeimų, jaunimo ir laisvalaikio erdvėmis, dalyvauti edukaciniuose užsiėmimuose. Vaikus kviesime į Vasaros stovyklų veiklas.

Renata Rudienė, Klaipėdos miesto savivaldybės Imanuelio Kanto viešosios bibliotekos metodininkė rinkodarai ir viešiesiems ryšiams

Į viršų