Pradžia

Vizualaus mąstymo mokymai

Atnaujinta: 2023-10-26
Pradžia

Rugsėjo ir spalio mėnesiais Klaipėdos regiono viešųjų bibliotekų specialistai intensyviai stiprino kompetencijas pagal „Gyventojų medijų ir informacinio raštingumo kompetencijų ugdymo programą“. Plačiau apie programą: https://mirkt.bibliotekavisiems.lt/ . Šios programos įgyvendinimo metu bibliotekų specialistai taps lektoriais, kurie mokys gyventojus medijų ir informacinio raštingumo.  

Rugsėjo mėn. vyko trijų dalių Vizualaus mąstymo mokymai, kuriuos vedė grafinė fasilitatorė ir moderatorė Agnė Rapalaitė-Rasiulė: 

Rugsėjo 5 d. Klaipėdos regiono bibliotekininkai tobulino kvalifikaciją nuotoliniuose mokymuose „Vizualaus fiksavimo ABC“. Mokymų dalyviai susipažino su greitojo piešimo technika, pagrindinėmis greitojo piešimo formomis, išbandė, kaip greitai, paprastai ir aiškiai piešti žmones, daiktus, koncepcijas. 

Rugsėjo 21 d. auditoriniuose mokymuose „Vizualaus mąstymo taikymas bibliotekoje medijų raštingumo temoms atskleisti“ bibliotekų specialistai ugdė greitojo piešimo, vizualaus mąstymo įgūdžius, minčių žemėlapių ir infografikų kūrimo gebėjimus. Mokymų metu buvo sukurti infografikai pasirinktoms medijų ir informacinio raštingumo temoms atskleisti. 

Rugsėjo 26 d. nuotolinių mokymų „Infografikų skaitmenizavimas su „Canva“ įrankiu“ dalyviai gilino savo žinias apie programos „Canva“ panaudojimo galimybes gyventojų medijų ir informacinio raštingumo mokymams. 

Mokymų metu bibliotekų specialistai stiprino informacijos analizės, sisteminimo, vizualaus pateikimo žinias ir įgūdžius, įgijo vizualaus mąstymo įgūdžių. 

Į viršų