Pradžia

Mokymų ciklas. Ką apie sveikatinimą turi žinoti kiekvienas bibliotekininkas?

Atnaujinta: 2021-03-16
Pradžia

Biblioteka organizuoja ir pristato trijų dalių nuotolinių mokymų ciklą Ką apie sveikatinimą turi žinoti kiekvienas bibliotekininkas?, kurį sutiko vesti Pasaulio sveikatos organizacijos (PSO) specialusis pasiuntinys Europos regionui Vytenis Povilas Andriukaitis. Mokymai skirti Klaipėdos ir Tauragės apskričių savivaldybių viešųjų bibliotekų ir mokyklų bibliotekininkams.

2021 m. kovo 16 d. įvyko pirmieji nuotoliniai mokymai tema Pandemija ir vakcinavimas – ką reikia žinoti, sulaukę gausaus virtualių lankytojų skaičiaus. Buvo aptartas Covid-19 viruso atsiradimas, epideminio proceso eigos ir mutavimo kelias, išvardinti dažniausi užsikrėtimo būdai ir minimos efektyviausios apsisaugojimo priemonės. V. P. Andriukaičio teigimu, dėl viruso sulaukiama įvairių teorijų, plinta neteisingai formuojama informacija. Kreipdamasis į bibliotekininkus lektorius sakė, kad, jo manymu, Lietuvos bibliotekų darbuotojai gali prisidėti prie teisingos informacijos sklaidos ir vykdyti ilgalaikį lankytojų švietimą. Trūksta ir aktyvaus savivaldybių įsitraukimo pandemijos laikotarpiu, kad būtų sumažintas ligos židinių plitimas ir būtų galima geriau valdyti socialinius burbulus. V. P. Andriukaitis aptarė vakcinų nuo Covid-19 sukūrimo istoriją, gaminimo kelią, kalbėjo apie agresyvaus testavimo poreikį ir biosaugos priemonių efektyvumą.

Nuotolinei paskaitai baigiantis buvo užduoti įvairūs klausimai, susiję su Covid-19 virusu, vakcinavimu. Iš viso šį seminarą tiesiogiai stebėjo beveik 200 Klaipėdos, Tauragės apskričių savivaldybių viešųjų ir mokyklų bibliotekininkų. Paskaitos įrašas bus patalpintas bibliotekos YouTube kanale.

Į viršų