Pradžia

Keliaujanti senoji Šilalės krašto virtuvė

Atnaujinta: 2021-02-03
Pradžia

Biblioteka: Šilalės rajono savivaldybės viešoji biblioteka
Projekto pavadinimas: Keliaujanti senoji Šilalės krašto virtuvė
Tikslas: Išryškinti Žemaitijos regiono savitumą ir autentiškumą puoselėjant ir saugant tradicijas per senąją Šilalės kulinariją.
Įgyvendinimo laikotarpis: 2020 m. vasaraio 3 d.–2020 m. gruodžio 10 d. 
Vadovė: Stefa Minutaitė, vyr. bibliotekininkė (metodininkė)

Trumpas projekto pristatymas: 
Dar 2013 m. Šilalės rajono savivaldybės viešosios bibliotekos bibliotekininkės surinko ir užrašė per 110 senųjų Šilalės krašto kulinarinio paveldo receptų ir išleido knygą Pasmuokavuok, kap skane. Leidinys buvo itin palankiai sutiktas, įvertintas ir sulaukė didžiulio susidomėjimo. Tai bene vienintelė tokia knyga, kuri atspindi senąją ne tik Šilalės krašto, bet ir viso Žemaitijos regiono, virtuvę.

Užrašinėdami receptus ir stebėdami patiekalų gamybą – patys išmoko pasigaminti vieną kitą jau primirštą patiekalą. Todėl visai neatsitiktinai Šilalės rajono savivaldybės viešosios bibliotekos bibliotekininkai tapo Šilalės krašto kulinarinio paveldo ambasadoriais. 

Šio projekto įgyvendinimo metu buvo sukurta mobili virtuvėlė, kuriai nupirkta visa reikalinga įranga ir kuri keliavo po Žemaitijos regioną, kur, padedant projekto partneriais, buvo organizuota 15 edukacinių užsiėmimų. Juose dalyviai buvo mokomi pasigaminti autentiškų patiekalų iš kanapių bei susisukti ar išsivirti kastinį. Projekto įgyvendinimo metu, kulinarinio paveldo aktualizavimui ir sklaidai, pakartotinai buvo išleista knyga Pasmuokavuok, kap skane, kurioje pateikti ne tik edukaciniuose užsiėmimuose mokomi gaminti patiekalų receptai, bet ir daugelis kitų.

Projekto partneriai: Šilalės rajono savivaldybės kultūros centras, Skuodo rajono savivaldybės R. Granausko Viešoji biblioteka, Klaipėdos apskrities Ievos Simonaitytės viešoji biblioteka, Tauragės rajono Birutės Baltrušaitytės viešoji biblioteka, Pagramančio regioninio parko direkcija, Varnių regioninio parko direkcija, Šilalės rajono savivaldybės Vlado Statkevičiaus muziejus

Projektą remia: Lietuvos kultūros taryba, Šilalės rajono savivaldybė

Į viršų