Pradžia

XX-asis  Žemaitijos bibliotekininkų sąskrydis

Atnaujinta: 2021-09-13
Pradžia

Rugsėjo 9–10 dienomis nuostabaus grožio Veiviržo slėnyje (Klaipėdos r.) vyko jubiliejinis,  XX-asis,  Žemaitijos bibliotekininkų sąskrydis. Renginį organizavo Klaipėdos apskrities Ievos Simonaitytės viešoji biblioteka bendradarbiaudama kartu su Klaipėdos rajono savivaldybės J. Lankučio viešąja biblioteka. Sąskrydyje dalyvavo bibliotekininkų komandos iš Žemaitijos ir kitų Lietuvos kampelių. Sulaukta svečių net iš Raseinių ir Vilniaus.

Sąskrydžio programa buvo plati ir įdomi. Renginio svečius pasitiko „Taško teatro“ atstovai. Skambėjo skrabalininko Karolio Šileikos atliekami kūriniai. Sveikinimo žodį tarė Klaipėdos apskrities Ievos Simonaitytės viešosios bibliotekos direktorė dr. Laura Juchnevič; sąskrydžio sumanytojas – Skuodo rajono savivaldybės R. Granausko viešosios bibliotekos direktorius Jonas Grušas;  susirinkusius bibliotekininkus pasveikino Klaipėdos rajono mero pavaduotoja Ligita Liutikienė ir Administracijos direktoriaus pavaduotoja Rasa Petrauskienė; taip pat palinkėjimą išsakė KLAVB partneriai – Raimundas Maziukas, atstovaujantis VŠĮ „Rotas ir ko“ bei Klaipėdos rajono savivaldybės Jono Lankučio viešosios bibliotekos direktoriaus pavaduotoja laikinai einanti direktoriaus pareigas Diana Ciparienė.

Bibliotekų komandos pristatė savo krašto kultūrinį paveldą, tad sąskrydžio dalyviai galėjo pasivaišinti ne tik tradicine šiupinyne, bulvių plokštainiu ar šviežiais pyragais, bet ir džiovintais svirpliais. Komandos nustebino kolegas savo išradingumu ir kūrybiškumu. O, kad bibliotekininkai yra šaunūs ir vikrūs, įrodė ir dalyvaudami sporto rungtyse, kur atkakliai, netausodamos jėgų komandos siekė pergalės! Vėliau sąskrydžio dalyviai aktyviai įstraukė į  muzikavimo terapiją, kurią vedė muzikologas Linas Švirinas. Renginio svečiams gerą nuotaiką skleidė muzikinė grupė „Pečius griūn“, taip pat savo muziką dovanojo atlikėjas „Mesijus“. Sąskrydžio uždarymo metu komandos apdovanotos padėkos raštais, dalyviai vaišinti šventiniu tortu, o dangų nutvieskė fejerverkai.

XXI-ąjį Žemaitijos bibliotekininkų sąskrydį organizuoti garbė teko Šilalės rajono savivaldybės viešajai bibliotekai. Iki pasimatymo!!!

Informciją parengė Rasa Milerienė

Nuotraukų autorė Gerda Putnaitė

Nuotraukų galerija

Į viršų