Pradžia

Tarptautinis projektas „PhotoKICK“ pasiekė finišo tiesiąją

Atnaujinta: 2024-01-30
Pradžia

2022–2024 metais Klaipėdos apskrities Ievos Simonaitytės viešoji biblioteka tapo fotografijos profesionalų ir mėgėjų centru. Bibliotekoje rengtos profesionalių ir pradedančių fotografų parodos, organizuotos įvairios su fotografija susijusios kūrybinės veiklos, paskaitos, įveiklinta naujai atverta  „Nišinė“ galerija. Visas šias galimybes suteikė ERASMUS+ projektas „PhotoKICK“  (liet. Fotografijos kaleidoskopas: įtrauktis, bendruomenės ir žinios), kuris įgyvendintas kartu su partneriais iš: Lietuvos (Lietuvos nacionalinis muziejus), Latvijos (Meno ir technologijų centras), Vengrijos (Vengrijos nacionalinis muziejus), Slovėnijos (Meno, kultūros ir edukacinių programų asociacija „EPEKA“), Ispanijos (asociacija „Espacio rojo“). Projekto metu kultūros specialistai ne tik įgijo naujų žinių ir tarptautinės patirties parodų bei ekspozicijų rengimo, organizavimo klausimais, bet ir  galimybę į fotografijos ir švietimo sritį pažvelgti  iš skirtingų kultūrų perspektyvų, remiantis įvairiomis praktinėmis patirtimis ir įžvalgomis. 

Kaip teigia vyriausioji metodininkė projektinei veiklai Viktorija Žilinskaitė, fotografija projekte pasirinkta kaip viena iš visuomenei prieinamiausių meno formų. „Daugelis kasdienes akimirkas fiksuojame išmaniaisiais įrenginiais. Fotografijos žinias ir gebėjimus nesudėtinga pritaikyti skirtingose srityse. Ji naudinga tiek laisvalaikiu, tiek įgyvendinant verslo sumanymus, kuriant reklamą ar unikalius fotografijos meno kūrinius. Projekto metu ne tik apžvelgėme įvairią fotografijos naudą, tačiau ir ieškojome naujų formų, kaip padidinti visuomenės įsitraukimą į kultūrines veiklas per fotografiją. Projekto metu bendradarbiavome su meno kūrėjais, edukatoriais, suaugusiųjų švietimo specialistais, visuomene. Kartu siekėme sukurti metodines priemones tiems, kurie rengia ar planuoja rengti kokybiškas edukacines fotografijų parodas“, – apie projektą plačiau pasakojo Viktorija Žilinskaitė. 

Projekto metu sukurtos metodinės priemonės yra atviros ir laisvai prieinamos svetainėje www.photokick.eu. Jose pateikiamos parodų rengimo rekomendacijos ir praktiniai edukacinių veiklų pavyzdžiai. „Tai – nemokamas įrankis kūrėjams, švietimo specialistams, kultūros darbuotojams, kurie siekia didinti bendruomenės įtraukti kultūros veiklose, ugdyti mokymosi visą gyvenimą įpročius, organizuoti kokybiškas fotografijų parodas, pasisemti įkvėpimo ar naujų idėjų. Džiaugiamės pasiektais rezultatais, kurie atliepia šiuolaikinių besimokančių suaugusiųjų poreikius“, – teigė Viktorija Žilinskaitė.  

Uždaromasis projekto „PhotoKICK“ renginys vyks vasario 2 ir 3 dienomis. Vasario 2 d., virtualios konferencijos „Ugdymas ir fotografija: nuo objekto iki objektyvo“ metu, konferencijos dalyviai skaitys pranešimus apie bendruomenių ir suaugusiųjų įtrauktį, parodų rengimą netradicinėse erdvėse, dirbtinį intelektą, fotografiją kaip įrankį asmeniniams ir darbiniams projektams bei pristatys kitas su fotografija susijusias temas. Vasario 3 dieną Klaipėdos apskrities Ievos Simonaitytės viešojoje bibliotekoje (H. Manto g. 25) vyks kūrybinės fotografijos dirbtuvės, kurių metu renginio dalyviai įvairias fotografavimo technikas galės išbandyti praktiškai. Šeštadienį į biblioteką užsukę dalyviai taip pat turės progą įsiamžinti su 360 selfie kamera ir fotobūdelėje „PhotoBOOTH“. Visi renginiai – nemokami.  

Konferencijos ir fotografijos dirbtuvių programą galima rasti: https://www.klavb.lt/naujienos/1/fotografijos-profesionalai-ir-megejai-kvieciami-i-konferencija-ir-kurybines-dirbtuves:1220 

____ 

„Erasmus+ projektą „Photography Kaleidoscope: Inclusion, Communities, and Knowledge“ finansuoja Europos Sąjunga. 

Į viršų