Pradžia

Su WWW ar be WWW, kuris domenas geriau SEO atžvilgiu?

Atnaujinta: 2022-02-11
Pradžia

Jūsų svetainės domenas ir bendra URL struktūra yra pagrįsti keliais techniniais elementais. Šiame straipsnyje mes tyrinėsime kas geriau www ar be www ir kuris yra geresnis Search Engine Optimization (SEO) atžvilgiu.

Tiek www, tiek ne www turi savo privalumų ir trūkumų, bet galiausiai jūs turite žinoti, ką pasirenkate. Jei nesate atsargūs, galite sukurti pasikartojančias savo svetainės vietas, kurios gali pakenkti jūsų svetainės SEO ir reitingui  Search Engine Results Pages (SERP). Štai kaip galite išlaikyti lankytojų srautą turėdami tinkamai sukonfigūruotą svetainės URL.

Kas yra SERP?

Tikriausiai žinote, kaip veikia paieškos sistemos. Įvedate užklausą, o paieškos variklis pateikia rezultatų puslapį, tai mes vadiname SERP.

Tačiau paieškos rezultatai nesibaigia viename puslapyje. Priklausomai nuo užklausos, galite peržiūrėti šimtus ar tūkstančius įrašų. Tačiau svarbiausi rezultatai yra pirmajame puslapyje.

Kad suprastumėte šią svarbą: 39,6 procentai visų paspaudimų patenka į viršutinį SERP įrašą. 2 ir 3 pozicijos sulaukia 28,5 procento paspaudimų. Be to, dauguma vartotojų niekada nepatenka į pirmąjį rezultatų puslapį.

Realybė tokia, kad jei jūsų svetainė nerodoma tarp pirmojo puslapio rezultatų pagal raktinį žodį, pagal kurį taikote, jos gali ir nebūti. Tai gali skambėti griežtai, bet tai tiesa. Labai svarbu suprasti, kaip veikia SERP ir kaip juose užimti aukštą reitingą.

Neteisingai sukonfigūruotas domenas (URL) gali pakenkti SERP.

URL struktūros supratimas

Svarbu suprasti, kad kuriant jūsų svetainės URL yra daug, atrodytų, nereikšmingų detalių. Kiekviena iš šių detalių keičia jūsų svetainės vietą ir tai, kaip paieškos varikliai, pvz. Google, tikrina ir indeksuoja jūsų svetainę.

HTTP ir HTTPS

HTTP yra standartinis kalbos protokolas, padedantis naršyklėms bendrauti tarp klientų ir serverių. Dauguma URL prasideda http://. Jei jūsų svetainė turi SSL sertifikatą arba Transport Layer Security (TLS), URL prasidės https://.

http://domenovardas.com arba https://domenovardas.com

Domenas

Domeno vardai yra svarbi interneto dalis, leidžianti vartotojams rasti konkrečias svetaines. Domeno vardai dažniausiai turi suvokiamą reikšmę ir todėl yra lengviau įsimenami. Jei jų neturėtume, naršytume internete įsimindami IP numerius, o ne įmonių ir prekių pavadinimus. URL domenas yra poeilutė, einanti po pradinio http:// arba https://domenovardas.com

WWW domeno priešdėlis

WWW priešdėlis naudojamas norint nustatyti žiniatinklio adresą arba vietą. Iš esmės tai yra padomenis (panašus į ftp.svetaine.com arba blog.svetaine.com), skirtas nustatyti konkretesnę vietą. Tai dažniausiai naudojama didesnėse svetainėse. Tačiau, skirtingai nei tradiciniuose subdomenuose, šiais laikais nebūtina įtraukti WWW priešdėlio, nebent turite tam konkrečią priežastį. URL prieš domeno pavadinimą yra priešdėlis www, pvz. https://www.domenovardas.com.

Kas yra WWW ir ne WWW?

Kai kalbame apie www ir ne www, turime omenyje svetaines, kurių domeno pavadinime yra www priešdėlis arba ne. Pvz. www domenas: https://www.svetaine.com ir ne www domenas: https://svetaine.com.

WWW („Word Wide Web“) priešdėlis tradiciškai nurodo svetaines, kurias galima pasiekti internetu. Didžiąją interneto istorijos dalį dauguma svetainių naudojo „www“ priešdėlį, po kurio buvo domeno pavadinimas. Šiais laikais jis labiau traktuojamas kaip subdomenas.

WWW ir ne WWW: privalumai ir trūkumai

Internetas yra labai specifinė vieta. Bent jau kalbant apie interneto standartus. Nauji veiklos būdai įsisavinami lėtai, nes interneto vartotojų yra milijardai, o interneto nutraukimas nėra niekam naudingas. www ir ne www domenų skirtumai kada nors gali nebeegzistuoti, tačiau dabar reikia suprasti tam tikrus naudotojų patirtį ir techninius skirtumus.

Pirma, svarbu suprasti, kad svetainės URL naudojant WWW techniškai yra visiškai kitokia vieta nei tos pačios svetainės URL, naudojančios ne WWW.

Pavyzdžiui: https://www.svetaine.com nukreips jus į kitą vietą nei https://svetaine.com.

Štai kodėl svarbu laikytis to, ką pasirenkate. Be to, naudokite peradresavimus ir kanoninius URL, kad įsitikintumėte, jog negaunate pasikartojančio turinio.

WWW slapukų tvarkymas

Slapukai veikia daugiau ar mažiau vienodai, nesvarbu, ar savo svetainėje naudojate www, ar ne www. Vienintelė išimtis. Svetainės, kuriose naudojama www, padeda apriboti slapukų perdavimą daugelyje subdomenų. Taigi, jei jūsų svetainėje naudojami keli padomeniai (app.svetaine.com, prisijungimas.svetaine.com arba pagalba.svetaine.com) ir norite, kad slapukai būtų skirtingi kiekviename padomenyje, geriau naudokite www.

WWW CDN konfigūracija

CDN taip pat lengviau nustatyti naudojant www domenus. Kai kurie CDN teikėjai visiškai neveikia jei domenas be www, tačiau tai mažėjantis reiškinys.

Domenai be www yra geresni atsižvelgiant į naudotojų patirtį

Domenų be www naudojimas yra intuityvesnis vartotojui, nes jie intuityviai įveda domenus be www (netgi svetainėse, kuriose naudojamas www). Tai reiškia, kad naudojant ne www URL įvyksta mažiau peradresavimų svetainėse, kuriose yra daug tiesioginio srauto. Žmonės daugiau ar mažiau ignoruoja www priešdėlį, kai kalbame apie domenus arba nurodome juos.

Kaip naršyklės interpretuoja WWW

Šiuolaikinės naršyklės pradeda slėpti svetainių www dalį paieškos juostoje, sukurdamos aiškesnį svetainės URL žiūrėjimo būdą. Naršyklė nepanaikina www priešdėlio, jis tiesiog nerodomas, nebent vartotojas spustelėja URL juostą, kad redaguotų arba pakeistų URL.

Kodėl tokia tendencija? Galbūt naršyklės suinteresuotos, kad paprastam interneto vartotojui viskas būtų kuo paprasčiau.

SEO ypatumai naudojant WWW ir ne WWW

Paieškos sistemos neteikia pirmenybės www ar ne www ir neatsižvelgia į tai kaip į reitingavimo veiksnį. Taigi SEO atveju tai nėra svarbu. Svarbu pasirinkti VIENOS iš parinkčių konfigūraciją ir vengti abiejų. Netinkamai sukonfigūravus www arba ne www, gali būti taikomos SEO nuobaudos.

SEO rizika dėl pasikartojančio turinio

Puslapio ar įrašo www ir ne www URL versijos gali būti laikomos pasikartojančiu turiniu ir kenkia SEO. Pasikartojantis turinys yra turinys, kuris kartojasi toje pačioje svetainėje (o kai kuriais atvejais ir kitose svetainėse). Bet kurioje svetainėje visada bus tam tikras turinio sutapimas. Tačiau naudojant ir www, ir ne www, sukuriamos dvi visos tikslios kiekvieno puslapio, įrašo ir archyvo vietos versijos. Tai iš esmės sukuria visos jūsų svetainės dublikatą – vieną adresu www.svetaine.com, kitą – svetaine.com. Tai dar sudėtingiau, jei savo svetainėje taip pat leidžiate HTTP ir HTTPS protokolus. Taigi labiausiai reikia atkreipti dėmesį būtent į šiuos veiksnius atsižvelgiant į jūsų serverio ir turinio valdymo sistemos ypatumus.

Tai gali neatrodyti kaip didelė problema ypač jei nežinote savo serverio ir TVS ypatumų, tačiau tai gali turėti drastiškų pasekmių. Paprasčiau tariant, dvi svetainės versijos suklaidins paieškos sistemas. Paieškos sistemos indeksuos kai kuriuos jūsų puslapius www domene, o kitus – ne www. Tai ne tik supainios, kurią versiją indeksuoti ir reitinguoti, bet ir gali nubausti abi versijas ir pabloginti SERP reitingą ir rezultatus. Dėl to sumažės paieškos srautas ir jūsų svetainės našumas.

Jei turite abu arba nerimaujate, galite nustatyti 301 peradresavimą. Tai gali nukreipti nepageidaujamą URL versiją į norimą versiją. Ne WWW domenuose daugelis prieglobos paslaugų teikėjų pagal numatytuosius nustatymus turės peradresavimą į jūsų domeno WWW versiją, kad būtų išvengta konfliktų. Jei ne, visada galite atlikti reikiamus peradresavimus patys arba nusisamdę specialistus.

Kanoninio (Canonical) URL nustatymo svarba SEO atžvilgiu

Kanoninis URL, vadinamas dėl HTML žymos rel=”canonical“, yra tai, ką paieškos varikliai naudoja pagrindinei turinio versijai rasti, kai toje pačioje svetainėje arba skirtingose ​​svetainėse yra kelios puslapio versijos.

Pavyzdžiui, tarkime, kad savo svetainėje skelbiate tinklaraščio įrašą. Tada taip pat norite paskelbti tą tinklaraščio įrašą savo „LinkedIn“ ir „Medium“ paskyrose. Naudodami kanoninę žymą galite pranešti paieškos varikliams, kad net jei tas pats tinklaraščio įrašas yra keliose svetainėse, jūsų svetainėje esantis yra pagrindinė versija, kuri turėtų būti rodoma paieškos rezultatuose.

Ir atminkite, kad techniškai kanoninis URL iš tikrųjų nėra URL – tai daugiau žyma, kuri pridedama prie URL, siekiant perteikti jo reikšmę paieškos sistemoms. Jei tikrasis URL atrodo kaip http://svetaine.com/blogpost, kanoninė versija atrodytų taip:

<link rel=“canonical“ href=https://svetaine.com/blogpost /“>

Negalite eiti į tą kanoninį URL, kaip į pagrindinį URL. Vietoj to, kanonizuota versija įdedama į puslapio HTML kodą (arba priskiriama puslapiui naudojant papildinį).

Taigi, nustačius kanoninį URL, paieškos sistemoms nurodoma, kurią puslapio versiją norite indeksuoti. Tai padeda jiems efektyviau tikrinti svetainę ir išvengti pasikartojančio turinio problemų.

WWW ir ne WWW – kurį turėčiau naudoti?

Jei nenaudojate subdomenų geriau naudoti ne www, nes taip patogiau svetainės lankytojui. SEO atžvilgiu tai neturi reikšmės, jei turinys nėra dubliuojamas arba kitaip sakant, jei svetainė yra tinkamai sukonfigūruota, tačiau visada galite padaryti nukreipimus, jei jūsų serverio tiekėjas to nepadaro automatiškai arba iki galo. Svarbu atkreipti dėmesį į tai, kad geriausia susitvarkyti domeną kai svetainę paleidžiate, nes jei keisite www parametrus veikiančioje svetainėje, tai gali pakenkti SEO reitingavimui, tačiau jei dalis turinio yra www, o dalis ne www, geriau padaryti nukreipimus, kad liktų tik vienas būdas.

Į viršų