Pradžia

Specialistų tribūna „MEDIJŲ LIŪNAS“

Atnaujinta: 2023-10-17
Pradžia

Ryškus ir energingas. Toks buvo uostamiesčio kasdienybę pagyvinęs Klaipėdos knygų mugės tradiciją tęsiantis tarptautinis kultūros festivalis „Inkultūracija“ vykęs rugsėjo 25–30 d. Klaipėdos apskrities Ievos Simonaitytės viešosios bibliotekos ir partnerių erdvėse. 

Rugsėjo 29 d. vyko kasmetinis, jau tradicija tapęs, tarptautinio festivalio „Inkultūracija“ renginys, skirtas bibliotekų specialistams, – specialistų tribūna. Specialistų tribūnoje dalyvavo Klaipėdos ir Tauragės apskričių viešųjų bibliotekų specialistai. 

Šių metų specialistų tribūnos tema – „Medijų liūnas“. Renginyje pranešimą skaitė pagal Erasmus+ projektą „Naujos kompetencijos bibliotekininkams vystant neformalųjį suaugusiųjų švietimą“ vizituojanti ekspertė Simone Freiwald iš Vokietijos. Vokietijos bibliotekų asociacijos deleguota ekspertė dirba Hollenštedto bendruomenės bibliotekoje, šiaurės Vokietijoje, specializuojasi skaitymo skatinimo ir medijų raštingumo projektuose. 

Po pranešimo vyko diskusija, kurios metu skirtingų profesijų atstovai diskutavo apie šiuolaikinį medijų liūną, į kurį įtraukia priklausomybės medijoms, socialinėms grupėms, išankstiniai įsitikinimai, egzistuojantys skirtingi naratyvai, akcentavo medijų ir informacinio raštingumo kompetencijų ugdymo svarbą socialiniame, kultūriniame ir politiniame gyvenime. Diskusijoje dalyvavo savo sričių profesionalai:  

  • menotyrininkė, kultūros politikos tyrinėtoja dr. Skaidra Trilupaitytė; 
  • psichologė, psichologų sąjungos narė ir lektorė, kartu su kolegomis įkūrusi iniciatyvą „Sąmoninga šeima” Miglė Motiejūnė; 
  • klinikinis psichologas, psichoterapeutas, sertifikuotas Mindfulness instruktorius, Kognityvinės elgesio terapijos supervizorius dr. Julius Burkauskas; 
  • Renginio moderatorė – politologė, Klaipėdos universiteto dėstytoja Gabrielė Burbulytė-Tsiskarishvili. 

Po diskusijos bibliotekų secialistai dalyvavo edukacijoje „Rožinės sūpynės“, kurią vedė teatro „Lino lėlės“ direktorė, bendrakūrėja, režisierė, kūrybinė praktikė ir lektorė Vida Narveišytė. Edukaciniame užsiėmime buvo siekiama suformuoti kitokį požiūrį į moksleivių ugdymo programą, kviečiama pamąstyti, kokias prasmes gali atskleisti šiuolaikiniai meno kūriniai, visuomeniniai reiškiniai ar socialinio gyvenimo kontekstai. Dalyviai buvo įgalinami atrasti kelius, kaip sukurti ugdymo proceso intrigą ir integruoti įvairius dalykus į savo dalyko turinį pamokoje per meną. 

Nuotraukos Arvido Jasmanio

Į viršų