Pradžia

Spalis – disleksijos pažinimo mėnuo

Atnaujinta: 2023-10-06
Pradžia

Klaipėdos apskrities Ievos Simonaitytės viešoji biblioteka jungiasi prie spalio mėnesį vykstančios pasaulinės iniciatyvos „Go RED for dyslexia“. Itin svarbu disleksiją atpažinti ir nustatyti ankstyvame amžiuje, kad vaikai galėtų mokytis tokiu pat tempu, kaip ir jų bendraklasiai, todėl skatiname visus tapti šios iniciatyvos dalimi ir padėti sau, artimiesiems, kolegoms ir, žinoma, mokiniams bei jų tėvams suprasti, kas yra disleksija.

Disleksija – tai specifinis skaitymo sutrikimas. Jai gali būti priskiriami rašymo ir tarimo sutrikimai. Disleksija sergantiems žmonėms gali būti ir trumpalaikių atminties sutrikimų. Šis skaitymo sutrikimas pasitaiko daug dažniau nei yra įprasta manyti. Pasak mokslininkų, iki 20 procentų žmonių išgyvena lengvesnės ar stipresnės formos disleksiją. Tačiau labai svarbu suprasti, kad nors disleksija ir apsunkina vaiko mokymosi raidą, tai toli gražu nereiškia, kad vaikas yra mažiau protingas ar sumanus nei kiti bendraamžiai. Dislektikų IQ dažnai būna aukštesnis už vidutinį.

„Go Red For Dyslexia“ yra pasaulinė „Succeed With Dyslexia“ remiama kampanija, skirta palaikyti žmones, sergančius disleksija. Ši iniciatyva skatina visuomenę atkreipti dėmesį į skaitymo sunkumus patiriančius vaikus, domėtis ir priimti teisingus spendimus vaikų lavinimo procese.

Raudona spalva pirmiausia asocijuojasi su klaidomis, taisymais, perbraukimu ir nepritarimu. Nuo 2019 m. programa „Go Red For Dyslexia“ pradėjo skleisti disleksijos žinomumą visame pasaulyje, skatindama žmones viską paversti raudona spalva. Tai gali būti raudonų drabužių dėvėjimas, raudonas pastato apšvietimas ar kiti kūrybiniai sprendimai.

Daugiau informacijos apie disleksiją galima rasti: http://disleksija.labiblioteka.lt/category/edukacija-ir-patarimai/

Į viršų