Pradžia

Rašytojo stipendija – Juliui Kelerui

Atnaujinta: 2023-10-13
Pradžia

Trečioji Neringos savivaldybės stipendija skirta rašytojui, reziduojančiam Tarptautiniame vertėjų ir rašytojų centre skirta Juliui Kelerui. Neringoje rašytojas reziduos kitų metų balandžio mėnesį.

Poetas, vertėjas, dramaturgas Julius Keleras Neringos, o ypač Nidos, kultūros bendruomenei gerai žinomas. Prieš septynerius metus kelionę po Lietuvą pradėjo jo fotografijų paroda „Nida – tylos atvirutės“. Neringai nešant Lietuvos kultūros sostinės karūną buvo pristatyta J. Kelero sudaryta poezijos antologija „Noriu sugrįžti į Nidą” (knygą išleido Neringos savivaldybės Viktoro Miliūno viešoji biblioteka), o šią vasarą jis buvo festivalio „N žemė“ kviestinis svečias.

„Nida yra svarbi įkvėpimo dalis. Esu parašęs ne vieną eilėraštį Nidos, Preilos, kuršiškais motyvais, tęsiu savo haiku ciklą, kuriame atskiros dalys yra skirtos Nidai“, – apie santykį su šiuo kraštu kalba kūrėjas.

Pristatydamas kūrybinius planus J. Keleras pažymi, kad rezidencijos Nidoje metu norėtų dirbti ties savo eilėraščių rinktine „Šalia šalnõs“ (darbinis pavadinimas), kurioje numato publikuoti haiku ciklą ir eilėraščius, parašytus 2005-2023 m. ir sukurtus Nidoje bei apie Nidą. Šią knygą 2024 m. išleis Lietuvos rašytojų sąjungos leidykla. Reziduodamas Nidoje rašytojas taip pat numato tęsti darbą ties nauja lyrinės poezijos knyga „Intymu”, kurią 2024 m. išleis leidykla „58 sapnai”.

„Atmosferiška Tarptautinio vertėjų ir rašytojų erdvė skatina kūrybiškumą, įkvėpdama vykdyti ambicingus užmojus“, – motyvuodamas siekį reziduoti Nidoje pažymi J. Keleras.

Neringos savivaldybės meras Darius Jasaitis pastebi, kad pajūrio ir pamario kraštovaizdis, smėlynų ir miškų mozaika sudaro ypatingas sąlygas kūrybai. Palankiausias metas sutikti mūzas – rudens, žiemos, pavasario mėnesiai – būtent tada, kuomet reziduoti gražiausiame Baltijos pajūrio kurorte kviečia rašytojui skiriama Neringos savivaldybės stipendija.

Šia stipendija rašytojui siekiama paskatinti kūrėjus kurti Neringoje, plėtoti pažintinius-kultūrinius mainus, stiprinti tarpinstitucinį bendradarbiavimą tarp Neringos savivaldybės ir Tarptautinio vertėjų ir rašytojų centro.

Neringos savivaldybės stipendija skiriama už rezidencijos metu įvykdytą Tarptautinio vertėjų ir rašytojų centro kūrybinės veiklos programą, kurią sudaro sukurti, atlikti ar kitaip viešai pristatyti kūrybiniai darbai Neringos bendruomenei. Stipendijos dydis – 1000 Eur.

Potencialius pretendentus stipendijai gauti, atsižvelgiant į gautas paraiškas, pirmiausia atrenka Klaipėdos apskrities Ievos Simonaitytės viešosios bibliotekos direktoriaus įsakymu sudaryta ekspertų komisija. Atrinktus pretendentus vertina Neringos savivaldybės mero potvarkiu sudaryta komisija, kuri vertindama atsižvelgia į kūrybinės veiklos programos svarbą Neringos kultūros ir meno plėtrai, sąsajas su Kuršių nerijos kultūrine tapatybe bei savastimi.

Į viršų