Pradžia

Projekto „Artist Residencies” 2023 m. stipendijos laimėtoja Maarja Pärtna

Atnaujinta: 2023-03-24
Pradžia

Kviečiame susipažinti su Tarptautinio vertėjų ir rašytojų centro rezidente – Maarja Pärtna iš Estijos. Maarja laimėjo projekto „Artist Residencies“ 2023 metų stipendiją, todėl du mėnesius gyvens ir kurs Nidoje. 

Maarja Pärtna yra estų poetė, vertėja ir redaktorė. Tartu universitete studijavo anglų kalbą ir literatūrą bei lyginamąją literatūrą. M. Pärtna yra išleidusi penkis eilėraščių rinkinius, tarp jų „Vivaarium“ (Vivarium, 2020), pelniusius Gustavo Suits poezijos apdovanojimą ir Estijos kultūros fondo metinės poezijos premijos nominaciją. Naujausia jos knyga – prozos eilėraščių rinkinys „Elav linn“ (Gyvasis miestas, 2022). Poetei suteikti – Juhano Liivo poezijos ir Tartu jaunosios kultūros puoselėtojos – apdovanojimai. Pärtnos eilėraščiai yra išversti į dešimt kalbų. Į estų kalbą ji yra išvertusi: Margaret Atwood, Kathleen Jamie, Roberto Macfarlane’o ir Edwardo Saido kūrinius.

Rezidencijos Tarptautiniame vertėjų ir rašytojų centre metu Maarja planuoja dirbti su dviem projektais – kurti romaną ir eilėraščių rankraštį.  Pirmasis projektas – romanas, kuriame nagrinėjamas žmonių santykis su gamta dabartinės pasaulinės ekologinės krizės akivaizdoje. Antrasis projektas – prozos eilėraščių rankraštis, kuriame dėmesys sutelkiamas į būdus, kuriais glaudus ryšys su gamta gali mus dvasiškai atkurti ir suteikti paguodos. Autorės eilėraščiai dažnai įsišakniję konkrečiose vietose ir kūniškuose išgyvenimuose, todėl ji nusprendė pretenduoti į Tarptautinio vertėjų ir rašytojų centro Nidoje siūlomą stipendiją. Kuršių nerija jai atrodė kaip žavinga vieta su ilga ir įdomia istorija, kur nauji potyriai ir žinios gali įkvėpti kūrybai. Tikimės, kad Nida jos nenuvils!

Projektas „Artist Residencies” finansuojamas Šiaurės ministrų tarybos.

 

Į viršų