Pradžia

Prancūzų kalba, kultūra ir „Bonjour de France!“ klubas

Atnaujinta: 2022-04-14
Pradžia

2021 metų spalio–2022 metų kovo mėnesiais, Klaipėdos apskrities Ievos Simonaitytės viešajai bibliotekai bendradarbiaujant su Prancūzų institutu Lietuvoje, bibliotekoje stažavosi Richard Sassier. Šią galimybę suteikia Prancūzijos Europos ir užsienio reikalų ministerija, kuri įgyvendina prancūzų kaip užsienio kalbos magistrantūros taikomųjų stažuočių programą Stage FLE, skirtą Prancūzijos universitetų magistrantūros studijų studentams.

R. Sassier į Lietuvą iš Normandijos atvyko 6 mėnesiams – pristatyti Prancūziją, prancūzų kalbą, kultūrą ir istoriją bei mokyti prancūzų kalbos. Universitete R. Sassier studijavo anglų kalbą, sukaupė nemažą patirties bagažą, tad savo gimtosios kalbos puikiai gali išmokyti ir kitus, o savo žiniomis apie prancūzų kalbą bei kultūrą noriai dalijasi su kiekvienu.

Klaipėdos apskrities Ievos Simonaitytės viešojoje bibliotekoje R. Sassier subūrė frankofonijos klubą „Bonjour de France!“, kuriame susirinko žmonės, besidominantys Prancūzijos kraštu ir kalba. Klubo susitikimai prasidėjo 2021 metų spalio mėnesį. Per pusę metų  įvyko net 19 klubo susitikimų. Klubo nariai į susitikimus bibliotekos Audiotekoje rinkosi kiekvieną trečiadienį. Jų metu Richard pristatė įvairias temas susijusias su Prancūzija – nuo politikos, istorijos, geografijos iki kulinarijos, muzikos, dailės bei literatūros. Taip pat buvo organizuojami prancūzų kino filmų ir muzikos vakarai.  Netrukus R. Sassier ir „Bonjour de France!“ klubas subūrė bendruomenę, kuri patobulino prancūzų kalbos žinias bei giliau pažino Prancūzijos istoriją, kultūrą ir papročius.

2022 m. kovo mėnesį klubo susitikimuose paminėjome  Frankofonijos mėnesį Lietuvoje. Renginių metu Richard pristatė Frankofoniškąją Europą ir prancūziškai kalbančias Pasaulio šalis.

Bibliotekos Bendrojoje skaitykloje ir Abonemente nuo kovo 21 iki balandžio 4 dienos buvo eksponuojamos leidinių parodos: „Sveika, mano meile, Prancūzija!“ ir „Prancūziškai kalbanti Europa“.

Stažuotės metu R. Sassier taip pat geriau susipažino su mūsų šalimi, žmonėmis ir kultūra. Jis aplankė Vilniaus miestą ir jo apylinkes, taip pat mėgo keliauti Lietuvos pajūriu. Lietuvoje praleidęs pusę metų Richard spėjo paragauti lietuviškų patiekalų, pramokti pagrindinių lietuviškų žodžių, susipažinti su Klaipėdos apskrities Ievos Simonaitytės viešosios bibliotekos darbuotojais ir bibliotekos veiklomis.

À bientôt, Richard!

Tekstas ir nuotr. Simos Pranaitienės, Vartotojų aptarnavimo skyriaus vyresniosios bibliotekininkės

Į viršų