Pradžia

Pirmasis tarptautinis „PhotoKICK“ projekto partnerių susitikimas Lietuvoje

Atnaujinta: 2022-08-12
Pradžia

Erasmus+ KA2 projekto „PhotoKICK“ veiklos pradėtos! 2022 m. rugpjūčio 3-4 d. Lietuvos nacionalinio muziejaus Istorijų namuose įvyko pirmasis tarptautinis partnerių iš Lietuvos, Latvijos, Ispanijos, Slovėnijos ir Vengrijos susitikimas.  

Pilnas projekto pavadinimas „Photography Kaleidoscope: Inclusion, Communities, and Knowledge“ (liet. Fotografijos kaleidoskopas: įtrauktis, bendruomenės ir žinios) atskleidžia pagrindinus 24 mėn. vykdytinų veiklų tikslus:  

  1. Stiprinti andragogų ir kitų suaugusiųjų švietimo srities darbuotojų, dirbančių kultūros ir kūrybos srityse, kompetencijas, panaudojant tarptautinę patirtį. 
  2. Motyvuoti suaugusiuosius įsitraukti į mokymosi procesą, įgyti naujų įgūdžių ir kompetencijų, ugdyti kūrybiškumą ir dalytis savo patirtimi per fotografiją ir meno parodų edukacinę veiklą. 

Tarptautinį projektą koordinuoja Klaipėdos apskrities Ievos Simonaitytės viešoji biblioteka.  Projektas įgyvendinamas kartu su Lietuvos nacionaliniu muziejumi, Kuldigos meno ir technologijų centru (Latvija), kultūros asociacija „Espacio Rojo“ (Ispanija), mokslo ir tyrimų asociacija menui, kultūrai, edukacinėms programoms ir technologijoms „EPEKA“ (Slovėnija) ir Vengrijos nacionaliniu muziejumi. 

Pirmojo susitikimo metu, partneriai turėjo galimybę susipažinti, pasidalinti savo organizacinėmis, profesinėmis ir kultūrinėmis patirtimis bei pradėjo diskutuoti apie pagrindinius „PhotoKICK“ projekto veiklų įgyvendinimo aspektus.  

Klaipėdos apskrities Ievos Simonaitytės viešosios bibliotekos darbuotojai, atsakingi už „PhotoKICK“ projekto įgyvendinimą, pristatė užsibrėžtus projekto tikslus ir siekiamus rezultatus, aptarė tolimesnę veiksmų eigą, organizavo edukacinių parodų rengimo dirbtuves, pristatė parengtus komunikacijos plano bei vizualaus dizaino konceptus. Tarptautiniai partneriai, remdamiesi savo profesinėmis kompetencijomis menotyros, istorijos, edukacijų, inovacijų, parodų rengimo, komunikacijos, projektų rengimo ir kt. srityse, priėmė pirmuosius sprendimus, kurie prisidės prie visos Europos tobulėjimo ir augimo ilguoju laikotarpiu.  

Lietuvos nacionalinio muziejaus darbuotojai svečiams pristatė Istorijų namuose veikiančias parodas ir pasidalino geriausiomis parodų organizavimo patirtimis. Tarptautinio projekto dalyviai taip pat apsilankė Gedimino pilies bokšte esančioje ekspozicijoje ir buvusiame Lukiškių kalėjime atidarytoje parodoje „kovotoJOS XIX–XX“.   

Šis informacinis straipsnis atspindi tik projektą įgyvendinančios institucijos požiūrį, todėl Europos Komisija, jos institucijos ir Švietimo mainų paramos fondas negali būti laikomi atsakingi už šios medžiagos turinį ir bet kokį pateikiamos informacijos naudojimą.  

Informaciją parengė Klaipėdos apskrities Ievos Simonaitytės viešosios bibliotekos vyresnioji metodininkė Brigita Adomavičiūtė. 

Į viršų