Pradžia

Nišinė galerija – netikėtumams ir atradimams

Atnaujinta: 2022-03-24
Pradžia

Nuo kovo mėnesio Klaipėdos apskrities Ievos Simonaitytės viešojoje bibliotekoje, Kraštotyros ir skaitmeninimo skyriuje pradėjo veikti Nišinė galerija. Meno kūrinių parodos šioje erdvėje buvo rengiamos ir anksčiau, tačiau jos buvo keičiamos retai, parodinė veikla neturėjo aiškios idėjos.

Nišinė galerija sumanyta ir įkurta siekiant prisidėti prie aktyvesnės meno sklaidos Klaipėdos mieste. Kaip žinia, ekspozicinių erdvių uostamiestyje labai trūksta. Tikimasi, kad ši kompaktiška galerija taps išskirtine meno įvykių pristatymo platforma.

Čia planuojama rengti parodas, kurios dėl vienokių ar kitokių priežasčių galėtų būti pavadintos išskirtinėmis ir dažniausiai lieka už įprastų meno galerijų sienų. Ši erdvė atvira eksperimentams, taip pat ir pirmajam viešam savo kūrinių pristatymui. Autorius čia kviesime eksponuoti ir jų kūrybai mažiau būdingus ar ne visiškai išbaigtus kūrinius. Žinoma, čia bus rengiamos ir tokios parodos, kurios dėl technologinių ar idėjinių aspektų atitiktų Nišinės galerijos koncepciją.

Parodinę veiklą šiuo metu čia kuruoja menotyrininkė Danguolė Ruškienė. Tikimės, kad Nišinė galerija taps malonių netikėtumų ir atradimų vieta kiekvienam.

Į viršų