Pradžia

Laiškas bibliotekininkui – mintys, pasitinkant Lietuvos bibliotekininkų draugijos 90-metį

Atnaujinta: 2021-08-16
Pradžia

„Kiekvienam skaitytojui – jo knyga. Kiekvienai knygai – jos skaitytojas“ dviejuose iš penkių dėsnių teigė Šiali Ramamritas Ranganatanas (1892-1972). Laikai keičiasi, bet bibliotekininkystės pagrindai bei bibliotekininko misija turi tvirtą pagrindą – bibliotekos lankytojų poreikiai ir siekiai jiems suteikti aktualią, patikimą informaciją.

Ką norėtumėte papasakoti Š.R. Ranganatanui? Kokiomis mintimi pasidalintumėte? Ar bibliotekininkystės guru laikais knygų ieškančio skaitytojo poreikiai skyrėsi nuo dabartinio bibliotekos informacijos vartotojo?

Lietuvos bibliotekininkų draugija (LBD), minėdama 90-metį, kviečia šalies bibliotekininkus atsigręžti į savo profesiją: diskutuoti ir polemizuoti su istorinėmis asmenybėmis, kurios prisilietė prie bibliotekininkystės, sukritikuoti ar padėkoti tiems, kurie turėjo įtakos mūsų asmeniniams profesiniams pasirinkimams, tęsti idėjas ir darbus tų, kurie buvo įkvėpimas. Skelbiamas konkursas „Laiškas bibliotekininkui“ – parašykite laišką savo pasirinktam istoriniam bibliotekininkui ar asmenybei, kuri yra prisilietusi prie bibliotekininkystės, dalyvaukite konkurse ir laimėkite rėmėjų įsteigtus prizus.

KAIP DALYVAUTI BIBLIOTEKININKAMS SKIRTAME KONKURSE?

Lietuvos bibliotekininkų draugijos taryba kviečia visus bibliotekų darbuotojus 2021 m. rugpjūčio-lapkričio mėnesiais, pasirinkus pageidaujamą formatą (tekstas ne daugiau nei 1 A4 formato lapas, audiovizualas ne daugiau nei 30 s., skaidrių pristatymas ne daugiau nei 10 skaidrių ar kitas dalyvio sugalvotas variantas), atsiųsti laišką, skirtą istoriniam bibliotekininkui ar asmenybei, kuri buvo susijusi su bibliotekininkyste. LBD tarybos sudaryta komisija vertins konkursui pateiktų laiškų pasirinkto turinio ir formato atitikimą, idėjos naujumą ir originalumą, atskleidimą ir išbaigtumą, kalbinę raišką ir/ar vizualumą. Konkurso tikslas – paskatinti bibliotekininkus įsitraukti į bendruomenės diskusiją profesijos prestižo ir autoritetų tema, pristatyti žymius bibliotekininkus ir įtraukti LBD bendruomenę į draugijos 90-mečio minėjimo veiklas.

Norintys dalyvauti konkurse kviečiami siųsti sukurtus laiškus Lietuvos bibliotekininkų draugijos tarybos narei Rasai Milerienei el. paštu konkursas@klavb.lt arba į Klaipėdos apskrities Ievos Simonaitytės viešąją biblioteką Herkaus Manto g. 25, LT-92234 Klaipėda, nurodant vardą, pavardę, pareigas ir organizaciją. Atrinkti laiškai ar jų ištraukos bus viešinamos, o visi atsiuntę laiškus ir gavę patvirtinimą, dalyvaus konkurse.

Konkursą remia ir vertingus prizus įsteigė bibliotekininkų draugai UAB Asseco Lietuva ir MB NIEKO.

Konkurso nuostatai.

Daugiau informacijos rasite  LBD Facebook paskyroje https://www.facebook.com/Lietuvosbibliotekininkudraugija/.

Į viršų