Pradžia

Krašto paveldo gidą papildė nauji maršrutai

Atnaujinta: 2022-05-27
Pradžia

Krašto paveldo gidą papildė du nauji maršrutai: „Kalbos kelias. Agluonėnų ir Dovilų apylinkės“, kurį pateikė Klaipėdos rajono savivaldybės Jono Lankučio viešoji biblioteka, ir „Stoniškiai: pažintis su įžymesnėmis vietomis“, kurį parengė Pagėgių savivaldybės Vydūno viešoji biblioteka.

Maršrutas „Kalbos kelias. Agluonėnų ir Dovilų apylinkės“ – kviečia keliauti po Klaipėdos rajono Agluonėnų ir Dovilų seniūnijas, apimančias istorinę Klaipėdos krašto teritoriją, kurią 700 metų valdė vokiečiai (Prūsijos, o nuo 1871 m. – Vokietijos imperijos). Anuomet dėl vykdytos švietimo politikos dauguma žmonių buvo raštingi, tačiau susikūrus Vokietijos imperijai lietuvių kalbai vietos liko vis mažiau, todėl daug šviesių krašto žmonių – ne tik lietuvininkų, bet ir vokiečių – pajuto poreikį kovoti už lietuvių kalbos teises. Kiekvienas, keliaudamas šiuo maršrutu, turi galimybę sužinoti, kas ir kaip prisidėjo prie lietuvybės išsaugojimo Klaipėdos krašte. 

Maršrutas „Stoniškiai: pažintis su įžymesnėmis vietomis“ skirtas pažinti Pagėgių kraštą ir jo istoriją. Kviečiama aplankyti Stoniškių, Kovgirių, Mažaičių, Opokos, Pakamonių, Berštininkų, Pleinės, Tutlių, Aleknų kaimus. Keliaujant siūloma aplankyti anksčiau veikusias mokyklas, pašto skyrius, stotis, sandėlius bei kitus svarbius infrastruktūros objektus, kurie tiek dėl II-ojo pasaulinio karo padarinių, tiek dėl laiko poveikio, baigia išnykti.

Kviečiame keliauti kartu su Krašto paveldo gidu! O jei domitės savo krašto istorija ir norėtumėte prisidėti prie gido turinio ruošimo, maloniai prašome su mumis susisiekti el. paštu r.mileriene@klavb.lt arba  tel. (8 46) 314 189.

Parengė: vyresnioji metodininkė Rasa Milerienė, Kraštotyros ir skaitmeninimo skyrius

Į viršų