Pradžia

Klaipėdoje vyko seminaras skaitmenintojams

Atnaujinta: 2024-03-18
Pradžia

Š. m. kovo 15 d. Klaipėdos apskrities Ievos Simonaitytės viešojoje bibliotekoje vyko seminaras „Epaveldas.lt: suskaitmenintas turinys ir galimybės“. Jame dalyvavo Lietuvos nacionalinės Martyno Mažvydo bibliotekos (LNB) atstovai, Klaipėdos apskrities Ievos Simonaitytės viešosios bibliotekos (KLAVB) specialistai ir Klaipėdos regiono savivaldybių viešųjų bibliotekų darbuotojai.

Renginio metu LNB atstovai plačiau papasakojo apie skaitmeninę kultūrą, skaitmeninį paveldą, taip pat apžvelgė, ką siūlo didžiausias skaitmeninto kultūros paveldo portalas  Epaveldas.lt, detaliau aptarė tekstinių ir garso dokumentų paiešką, pristatė LNB parengtą skaitmeninio turinio ženklinimo įrankį bei papasakojo apie dokumentus, reglamentuojančius kūrinių autorių teises.

KLAVB specialistai seminare pristatė naująją Krašto paveldo gido svetainę bei papasakojo, kaip ji naudojama suskaitmeninto turinio sklaidai. Taip pat buvo apžvelgti bendradarbiavimo su Klaipėdos regiono bibliotekomis skaitmeninimo srityje veiklos rezultatai, aptarta KLAVB metodinė pagalba bei ateities planai.

 

Pranešimą parengė:
Klaipėdos apskrities Ievos Simonaitytės viešoji biblioteka

Į viršų