Pradžia

Geriausi Google šriftai interneto svetainėms

Atnaujinta: 2022-01-09
Pradžia

Kuriant svetainę šrifto pasirinkimas yra svarbus bendros svetainės išvaizdos ir tapatumo aspektas. Šriftai turi būti lengvai skaitomi, tačiau ir estetiški. Jei pasirinksite netinkamą šriftą, tai gali sutrikdyti vartotojo patirtį ir iš tikrųjų padaryti turinį sunkiai skaitomą. Google dėka galite pasirinkti daugybę šriftų. 2010 m. Google paleido pirmus 19 šriftų, dabar jų yra daugiau nei 1450, todėl pasirinkti tinkamus šriftus gali būti nelengva. Žinoma ne visi šriftai tinka lietuvių kalbai. Šiame įraše rasite mūsų rekomenduojamus Google šriftus (google fonts).

Kaip veikia Google šriftai?

Google Fonts yra aukštos kokybės žiniatinklio šriftų rinkinys, skirtas naudoti žiniatinklio projektuose. Dažniausiai šriftai įtraukiami į jūsų svetainę per Google turinio pristatymo tinklą (CDN) ir yra automatiškai įkeliami įdiegus. Paprastai kalbant, jei jūsų svetainėje nurodytas google fonts CDN nuotolinis serveris, tai svetainės lankytojui šriftai užkraunami iš to serverio, kai tuo tarpu kitas turinys iš jūsų svetainės. Be to, visus šriftus galima atsisiųsti ir įdiegti vietinėse sistemose. Ir tai yra rekomenduotina dėl BDR niuansų. Vokietijoje, jau įvyko teisminių praktikų, kurių pasėkoje teko atlyginti svetainių lankytojams už patirtą žalą pažeidus jų privatumą. Teismai konstatavo, kad net jei vartotojas nesutinka su slapukais, tai Google šriftų serverio dėka gali dalinai sekti svetainių lankytojus.

Kodėl verta naudoti Google šriftus?

Visi šriftai yra nemokami komerciniam naudojimui, todėl juos galima naudoti tiek žiniatinklio, tiek spausdinimo projektuose. Be to, visi šriftai atnaujinami automatiškai. Įdiegę svetainėje, nebereikia nieko daryti. Kaip minėta anksčiau, yra daugybė parinkčių su daugiau nei 1450 šriftų šeimų. Google šriftai siūlo kelių kalbų palaikymą, taigi, tai naudinga, jei jūsų svetainėje įdiegta daugiau nei viena kalba.

Turint tiek daug galimybių, gali būti labai sunku išsirinkti, kokius šriftus pasirinkti savo svetainei. Rekomenduojame populiariausias šriftų šeimas, kurias galite naudoti savo svetainėje. Populiarumas neateina bereikalo. Dažniausiai šriftai tampa populiarūs todėl, kad yra tinkami spaudai ir internetui, lengvai skaitomi ir suvokiami, padeda išreikšti prekės ženklą ir dera prie dizaino. Pradėkime.

Roboto

Roboto laikomas dvigubos paskirties šriftu ir yra populiariausias Google šriftas. Geometrinės formos, jis taip pat turi gražių kreivių ir paprastai laikomas labai lengvai skaitomu. Jis buvo naudojamas kaip Google Android operacinės sistemos šriftas nuo 2014 m.

Atsisiųsti Roboto

Open Sans

Open Sans gali pasigirti patogia, ypač skaitoma išvaizda. Puikiai tinka tiek antraštėms, tiek pagrindiniam tekstui. Dėl lengvo skaitomumo jis plačiai naudojamas.

Atsisiųsti Open Sans

Montserrat

Turėdamas daugiau nei 30 stilių, Monsterrat yra gana universalus. Jį įkvėpė meno kūriniai iš istorininio Buenos Airių Montserato rajono, kurti XX amžiaus pirmoje pusėje.

Atsisiųsti Monsterrat

Poppins

Poppins yra suapvalintas, plačiai populiarus šriftas, tinkantis tiek antraštei, tiek pagrindiniam tekstui. Sukurtas 2014 m. kaip atvirojo kodo šriftas, Poppins yra pagrįstas Devanagari ir Lotynų kalbos rašymo sistemomis.

Atsisiųsti Poppins

Source Sans Pro

Išleistas kaip pirmasis Adobe atvirojo kodo šriftas, Source Sans Pro tinka bet kokiam vartotojo sąsajos dizainui. Tai gana universalus ir puikiai derantis su kitais mūsų sąraše esančiais šriftais, tokiais kaip Montserrat, Open Sans ir Work Sans.

Atsisiųsti Source Sans Pro

Raleway

Plonas ir elegantiškas Raleway yra ekrano šriftas, puikiai tinkantis antraštėms ir paantraštėms. Iš pradžių 2012 m. sukurtas kaip vienas plonas šriftas, jis išplėstas iki 9 variantų.

Atsisiųsti Releway

Noto Sans

Noto Sans yra gana tvirtas su 18 šriftų variantų. Be to, su šiuo neįtikėtinu šriftu yra daugiau nei 3700 glifų. Turėdamas daugiau nei 18 variantų, įskaitant kelis svorius, pločius ir kursyvą, Noto Sans tinka beveik bet kokiam dizainui.

Atsisiųsti Noto Sans

Inter

Sukurtas specialiai kompiuterių ekranams, Inter yra naujausias šriftas mūsų sąraše. Iš pradžių išleistas pavadinimu Interface, Inter pasirodė 2017 m. Jis gautas tarsi sukryžminus Helvetica ir San Francisco Pro šriftus.

Atsisiųsti Inter

Roboto Slab

Remiantis plačiai populiariu Roboto, Slab variantas yra keturių svorių – plonas, lengvas, įprastas ir pastorintas.

Atsisųsti Roboto Slab

Merriweather

Serifinių šriftas. Merriweatheris yra žaismingas, tačiau rimtas. Jame yra aukštos raidės, kurios yra sutrumpintos, tačiau lengvai skaitomos bet kokio dydžio ekranuose. Taip pat yra Merriweather Sans šriftas, kuris puikiai dera su serifiniu pusbroliu.

Atsisiųsti Merriweather

Playfair Display

Playfair Display išsiskiria senojo pasaulio stiliumi, tačiau pasižymi modernia nuojauta. Dėl įspūdingos išvaizdos jis geriausiai tinka antraštėms. Kai naudojate Playfair Display, apsvarstykite galimybę jį suporuoti su lengvai skaitomu sans serif šriftu, pvz., Roboto, Open Sans, Work Sans.

Atsisiųsti Playfair Display

Work Sans

Work Sans yra šriftų šeima, pagrįsta ankstyvaisiais grotesko šriftais, tokiais kaip Stephenson Blake, Miller & Richard ir Bauerschen Giesserei. Šriftai, artimesni kraštutiniam svoriui, labiau skirti naudoti tiek internete, tiek spausdinant. Apskritai funkcijos yra supaprastintos ir optimizuotos pagal ekrano skiriamąją gebą; pavyzdžiui, diakritiniai ženklai yra didesni nei būtų spausdinami.

Atsisiųsti Work Sans

Geriausios praktikos naudojant Google šriftus

Naudoti Google šriftus yra greita ir paprasta, tačiau norint, kad svetainė veiktų sklandžiai ir greitai, reikia atsižvelgti į kai kuriuos dalykus. Norint išnaudoti visas šių šriftų galimybes, labai svarbu optimizuoti svetainę. Naudokite tik tuos šriftus ir jų svorius, kokių reikia jūsų svetainei. Šriftų šeimas sudaro visos šrifto iteracijos. Pavyzdžiui, jei savo svetainėje įdiegiate Montserrat šeimą, iš tikrųjų įdiegiate 8 šriftus. Šriftų šeimose yra visi šrifto tipo atvejai, kurių svoris gali būti skirtingas (įprastas, vidutinis, pusiau paryškintas, paryškintas) ir transformacijos, įskaitant kursyvą.

Pasirinkite geras šriftų poras

Rinkdamiesi šriftus stenkitės pasirinkti šriftus, kurie gerai derėtų kartu. Be to, turėtumėte susieti serif antraštes su sans serif pagrindiniu tekstu. Taip yra todėl, kad naudojant du serifinius šriftus kartu sunku skaityti tekstą. Kitu atveju visiškai priimtina naudoti du san serif šriftus arba net skirtingą svorį toje pačioje šeimoje. Jei nesate tikri, kokias šriftų poras naudoti, galite naudoti patogų naršyklės plėtinį, pvz., Fontpair, kad būtų lengviau rasti, kokius šriftus naudoja svetainė.

Naudokite savarankiškai įdiegtus Google šriftus

Pavyzdžiui, jei naudojate WordPress turinio valdymo sistemą ir nuspręsite nenaudoti tipografijos papildinio, reikalingus šriftus galite talpinti savo serveryje. Procesas yra gana paprastas, jį galima pasiekti keliais etapais.

Pirmas žingsnis yra atsisiųsti šriftą. Pasirinkite norimą atsisiųsti šriftą, tada viršutiniame dešiniajame ekrano kampe spustelėkite mygtuką Atsisiųsti šeimą. Atminkite, kad atsisiųsdami šriftą iš „Google“, automatiškai sutinkate su jų paslaugų teikimo sąlygomis.

Atsisiuntę šriftus turėsite perkelti juos į serverį kuriame svetainė. Šiame pavyzdyje naudosime temą įkeltume Twenty Twenty.

Įdėdami šrifto failus į savo serverį ir svetainę, būtinai atkreipkite dėmesį į failo vietą. Dažniausiai tai galima atlikti pasitelkus FTP programas. Atlikdami kelis kitus veiksmus turėsite jį pridėti naudodami ir CSS. Norėdami pasiekti savo temos šriftus, eikite į /wp-content/themes/twentytwenty/assets/fonts/. Jei naudojate kitą temą, pakeiskite twenty twenty savo temos pavadinimu. Nuvilkite atsisiųstus šriftų failus (įskaitant aplanką) į savo WordPress svetainės šriftų aplanką.

CSS pridėjimas

Užbaigti vietinių šriftų diegimui reikia temoje pridėti kelias CSS eilutes. WordPress svetainės valdymo panelėje, eikite į Išvaizda > Konfigūruoti. Atidarykite Additional CSS (Papildomas CSS). Langelyje įrašykite eilutes pagal pavyzdį. Atminkite, kad pavyzdyje konkretus šriftas, jūsų CSS kode turi būti nurodytas jūsų diegiamo šrifto pavadinimas.

Pavyzdys:

@font-face {
   font-family: Roboto;
   src: url(/wp-content/themes/twentytwenty/assets/fonts/Roboto-Regular.ttf);
   font-weight: normal;
}

Tame pačiame laukelyje padarę eilutės tarpą įveskite kodą pagal pavyzdį:

.entry-title a {
font-family: "Roboto", Arial, sans-serif;
}

.entry-content {
font-family: "Roboto", Arial, sans-serif;
}

Spustelėkite Paskelbti, kad išsaugotumėte pakeitimus.

Reikia apriboti šriftų svorį

Panašiai, kaip sumažinti šriftų šeimas iki minimumo, turėtumėte apriboti savo svetainėje naudojamų šriftų svorį. Jei planuojate naudoti tik įprastą, vidutinį ir paryškintą šriftą, nėra jokios rimtos priežasties įtraukti 18 šrifto variantų. Jei kreipsitės į Google CDN, kad pateiktų papildomą šrifto svorį, kuris nenaudojamas, tik pailgės laikas, kurio reikia šriftų įkėlimui iš Google serverių.

Pabaigai

Tinkamo svetainės šrifto pasirinkimas gali būti sunkus procesas dėl daugybės priežasčių. Tiesiog nepamirškite pasirinkti šrifto, kurį būtų lengva skaityti ir kuris gerai atrodytų atsižvelgiant į jūsų dizaino nuotaiką. Suporuokite vienas kitą papildančius šriftus ir stenkitės nenaudoti per daug šriftų bei jų svorių.

Į viršų