Pradžia

Fotografijos profesionalai ir mėgėjai kviečiami į konferenciją ir kūrybines dirbtuves

Atnaujinta: 2024-01-25
Pradžia
Visi besidomintys fotografija kviečiami į virtualią konferenciją ir kūrybines fotografijos dirbtuves. Vasario 2 dieną, virtualios konferencijos „Ugdymas ir fotografija: nuo objekto iki objektyvo“ metu, konferencijos dalyviai skaitys pranešimus apie bendruomenių ir suaugusiųjų įtrauktį, parodų rengimą netradicinėse erdvėse, dirbtinį intelektą, fotografiją kaip įrankį asmeniniams ir darbiniams projektams bei pristatys kitas su fotografija susijusias temas. Vasario 3 dieną Klaipėdos apskrities Ievos Simonaitytės viešojoje bibliotekoje vyks kūrybinės fotografijos dirbtuvės, kurių metu renginio dalyviai galės įvairias fotografavimo technikas išbandyti praktiškai. Dalyvavimas virtualioje konferencijoje ir kūrybinėse dirbtuvėse – nemokamas.
 
P R O G R A M A:
 
// VASARIO 2 D. //
 
Virtuali konferencija vyks per Microsoft Teams platformą. Užsiregistravusiems į konferenciją dalyviams prisijungimo nuoroda bus išsiųsta likus kelioms dienoms iki renginio į registracijos formoje nurodytą el. pašto adresą. Registracija vykdoma iki sausio 31 d. adresu: https://forms.office.com/e/ecYQTB9cL8.
 
10:00–10:15 Laikas prisijungimams prie konferencijos
 
10:15–10:40 Fotografijos kaleidoskopas: įsitraukimas, bendruomenės ir išmanymas (dalis pranešimo vyks anglų kalba)
Klaipėdos apskrities Ievos Simonaitytės viešosios bibliotekos vyriausioji metodininkė Viktorija Žilinskaitė
Meno ir technologijų centro direktorius Artis Gustovskis (Latvija)
 
Pristatymo metu bus apžvelgiamas neformaliojo suaugusiųjų švietimo srities Erasmus+ projektas „Photography Kaleidoscope: Inclusion, Communities, and Knowledge“ ir jo rezultatai bei tarptautinio fotografijos konkurso „Sign of the times“ organizavimo patirtis.
 
10:40–11:05 Suaugusiųjų mokymasis įtraukiančiai. Fokusuojam
Fotografijos muziejaus muziejininkas-rinkinio saugotojas, Lietuvos muziejų asociacijos švietimo sekcijos narys Žygimantas Ruškys
 
Fotografija ne tik yra meninė išraiška, bet ji gali skatinti kritinį mąstymą, kultūrinį supratimą ir asmeninį tobulėjimą. Pranešimo metu bus pristatomos Fotografijos muziejaus patirtys suaugusiųjų mokyme (muziejaus edukacijos, partnerystė projektuose, ugdymas parodose). Bus aptartas muziejų vaidmuo ir galimybės suaugusiųjų mokyme.
 
11:05–11:25 Parodos netradicinėse erdvėse – galimybės ir iššūkiai
Menotyrininkė, parodų kuratorė, Lietuvos dailininkų sąjungos narė Danguolė Ruškienė
 
Pristatymo metu bus kalbama apie parodų rengimą netradicinėse, kitą paskirtį turinčiose patalpose (buvusiame knygyne, geležinkelio stotyje, slėptuvėje), dalinsis savo patirtimi ir pastebėjimais. Bus aptariami tokių parodų organizavimo iššūkiai, galimybės ir rizikos.
 
11:25–11:50 Kodėl mes bijome dirbtinio intelekto?
Menotyrininkė, menininkė, fotografė Agnė Gintalaitė
 
Pranešimo metu bus analizuojamas su naujausiomis dirbtinio intelekto technologijomis susijęs kultūrinis diskursas, remiantis pavyzdžiais iš fotografijos ir šiuolaikinio meno ekosistemos. Analizėje pabrėžiama sudėtinga vertybių, kurių šaknys glūdi skirtinguose antropocentristiniuose ir ekocentristiniuose įsivaizdavimuose, koegzistencija.
 
11:50–12:10 Fotografija kaip įrankis profesionaliems ir privatiems projektams / Photography as a tool for professional and private projects at your fingertips (pranešimas vyks anglų kalba)
Fotografas, turintis profesinį išsilavinimą dokumentinės fotografijos ir meninių projektų srityje Adrejs Kovalovs (Latvija)
 
Pristatymo metu autorius sieks praplėsti suvokimą apie fotografijos potencialą, bet kurioje gyvenimo srityje – nuo šeimos švenčių ir kelionių akimirkų įamžinimo, Kalėdinių atvirukų kūrimo iki reklamos verslui. Fotografas pasidalins patirtimi, kaip skaitmeninė fotografija gali būti naudojama komerciniams, švietimo ar asmeniniams projektams įgyvendinti.
 
12:10–12:30 Klausimų-atsakymų sesija ir virtualios konferencijos užbaigimas.
 
// VASARIO 3 D. //
 
P R O G R A M A
 
11:00–13:00 val. / Muzikos ir scenos menų skaitykla (II a.)
„Pinhole – lėtosios fotografijos kūrybinės dirbtuvės“
 
Vilniaus apskrities Adomo Mickevičiaus viešosios bibliotekos edukatoriai Irina Jarec ir Mindaugas Masaitis kvies išbandyti neįprastą „Pinhole“ fotografavimo būdą ir prisiliesti prie magiško analoginės fotografijos pasaulio.
 
Daugiau informacijos: Facebook renginyje
 
13:00–15:00 val. / Literatūra užsienio kalbomis skaitykla (III a.)
Mokymai „Fotografija – įrankis profesionaliems ir privatiems projektams“
 
Fotografas Andrejs Kovalovs (Latvija) dirbtuvių metu dalyviams suteiks pagrindinius įrankius ir suvokimą, kaip fotografija gali padėti įgyvendinti projektus skirtingose srityse – versle, švietime, asmeniniame gyvenime. Dirbtuvių metu dalyviai susipažins su fotografijos pagrindais ir praktiškai išbandys įgytas žinias.

Daugiau informacijos: Facebook renginyje
 
15:00–17:00 val. / III aukšto ekspozicinėje erdvėje
„Šlapio kolodijaus fotografijos dirbtuvės“
 
Fotografas Artūras Šeštokas supažindins su šlapio kolodijaus fotografavimo technika. Dirbtuvėse bus galima ir fotografuotis, ir stebėti fotografavimo procesą. Vienos fotografijos padarymas trunka apie pusvalandį, o gautas atvaizdas stiklo plokštelėje – vienintelis originalas.

Daugiau informacijos: Facebook renginyje
 
11:00–16:00 val. / Baltojoje galerijoje
360° selfie platforma ir fotobūdelė „PhotoBOOTH“
 
Kviečiame vasario 3 d. fotografuotis su 360° selfie platforma ir/ arba fotobūdelėje „PhotoBOOTH“. Momentinės nuotraukos iš fotobūdelės „PhotoBOOTH“ bus spausdinamos vietoje arba pasiekiamos galerijoje skaitmeniniu formatu. 360° selfie platformos nuotraukos bus siunčiamos į nurodytą el. pašto adresą.
 
Linksmų, originalių, kūrybiškų nuotraukų autoriai, atsiuntę nuotraukas el. p. i.apulske@klavb.lt, galės dalyvaus konkurse ir laimėti šaunius projekto „Photokick“ prizus!
 

„Erasmus+ projektą „Photography Kaleidoscope: Inclusion, Communities, and Knowledge“ finansuoja Europos Sąjunga.
Į viršų