Pradžia

„Draugoteka“ – nacionalinio konkurso „Skaitmeninis knygnešys 2023“ viena nugalėtojų!

Atnaujinta: 2023-10-02
Pradžia

Rugsėjo 28 d. Vilniuje technologijų komplekse „Cyber City“ vyko skaitmeninių inovacijų konkursas „Skaitmeninis knygnešys 2023“.

Panevėžio apskrities Gabrielės Petkevičaitės-Bitės viešosios bibliotekos kartu su partneriais – Kauno apskrities viešąja biblioteka, Klaipėdos apskrities Ievos Simonaitytės viešąja biblioteka, kūrybine studija BLACK BOOK (Norvegija) ir Panevėžio, Kauno bei Klaipėdos regionų 39 savivaldybių viešosiomis bibliotekomis – įgyvendinamo projekto „Inovatyvūs Lietuvos bibliotekų skaitymo skatinimo sprendimai vaikų ir jaunimo socialinių santykių kūrimui su aplinka“ produktas „Draugoteka“ nugalėjo konkurso kategorijoje „Išmaniosios gyvenvietės ir urbanizacija“. 

Kitas etapas – atstovavimas Lietuvai pasauliniame konkurse „World Summit Awards 2023“ Čilėje.

Kompleksinį paketą „Draugoteka“ sudaro virtualus skaitymo skatinimo žaidimas, edukacinės programos, teminės knygų lentynos ir knygomatų tinklas. Sukurtas taip, kad užtikrintų 5–8 klasių moksleivių įsitraukimą į skaitymo veiklas ištisus metus, nagrinėja ypač aktualias paaugliams savęs pažinimo, socialinių santykių kūrimo, vertybinio pasaulio, patyčių temas. Vienas projekto uždavinių – užtikrinti kaimiškose vietovėse gyvenančių paauglių įsitraukimą į skaitymą.

„Draugoteka“ naudojasi vaikai ir jaunimas Panevėžio, Kauno ir Klaipėdos regionų bibliotekose. Iki šiol surengtos 1 372 edukacinės programos, kuriose dalyvavo 12 851 dalyvis, iš jų 5 760 – iš kaimo vietovių. Žaidimą „Draugoteka“ parsisiuntė 3 821 moksleivių.

Didžiuojamės, džiaugiamės ir dėkojame partneriams – be jūsų prisidėjimo tokios apimties veiklos nevyktų!

Projektas „Inovatyvūs Lietuvos bibliotekų skaitymo skatinimo sprendimai vaikų ir jaunimo socialinių santykių kūrimui su aplinka“ iš dalies finansuojamas 2014–2021 m. Europos ekonominės erdvės ir Norvegijos finansinių mechanizmų priemonės „Kultūros prieinamumo plėtojimas ir kultūrinio švietimo stiprinimas“ ir Kultūros ministerijomis lėšomis.

————–

Konkursą „Skaitmeninis knygnešys“ organizuoja Informacinės visuomenės plėtros komitetas. Konkurso rengėjai ieško prasmingų skaitmeninių inovacijų, padedančių spręsti visuomenei aktualias problemas Lietuvoje ir pasaulyje. Lietuvos atranką laimėję sprendimai tampa Lietuvos „skaitmeniniais knygnešiais”, apdovanojami vertingais prizais ir atstovauja Lietuvą „World Summit Awards” konkurse.

Į viršų