Pradžia

„Biblioteka visiems“ iniciatyva padeda susikalbėti ir geriau suprasti savo jausmus

Atnaujinta: 2022-02-20
Pradžia

Kiekvienas norime būti išgirstas, suprastas, pamatytas, įvertintas, bet tai ne visada pavyksta, nes kartais pritrūksta žodžių ir tuomet į pagalbą gali ateiti vaizdinė komunikacija. 

ANIMUKAI – vaizdžiai apie jausmus ir bendravimą

Šiaulių apskrities Povilo Višinskio viešoji biblioteka kuria animacinių knygų ciklą „Animukai“, kuriame vaikams lengvai suprantama ir patrauklia vaizdų kalba pasakojama apie jausmus, socialinius santykius bei jautrias gyvenimiškas aplinkybes. Vaizdų lydymas tekstas nepastebimai įtraukia į skaitymo procesą. Žiūrėdami filmukus vaikai lavina skaitymo įgūdžius, o tuo pačiu gauna naudingų žinių, kaip elgtis tam tikrose situacijose. 

Grėtei kyla klausimas, kaip jos gyvenimas pasikeis atsiradus broliukui ar sesutei.

Pelėno istorija primena apie draugystės sukeliamus teigiamus jausmus.

Koala Koko moko kaip, kada ir su kuo verta apsikabinti.

Filmukus, o ir daug kitos naudingos informacijos galima rasti „Biblioteka visiems“ YouTube kanale ir interneto svetainėje https://www.bibliotekavisiems.lt/

Daugiau informacijos apie projektą rasite ČIA.

BOARDMAKER – specializuotų kortelių kūrimas

Nuo 2021 m. gruodžio 1 d. Klaipėdos apskrities Ievos Simonaitytės viešoji biblioteka, kaip ir kitos Lietuvos apskričių viešosios bei aklųjų biblioteka, teikia naują paslaugą – specializuotų kortelių kūrimą naudojantis programine įranga Boardmaker. Bendravimo kortelėse pavaizduoti supaprastinti grafiniai simboliai, kurie padeda lengviau susikalbėti su komunikacijos ar kitų elgesio sutrikimų turinčiu asmeniu. 

Susikurti ir atsispausdinti korteles galima Vaikų literatūros abonemente. Šią paslaugą išbandė jau 6 skaitytojai. Jei nėra galimybės apsilnakyti Klaipėdos apskrities Ievos Simonaitytės viešojoje bibliotekoj, šią paslaugą galima užsisakyti bet kurioje artimiausioje viešojoje bibliotekoje. Konsultavimas ir savarankiškas kortelių kūrimas „Boardmaker“ programa yra nemokami. Kortelių spausdinimo ir laminavimo išlaidos skaičiuojamos pagal patvirtintus mokamų paslaugų įkainius. Pagamintos kortelės gali būti atsiųstos užsakovui paštu. Siuntimo išlaidas apmoka užsakovas.

Daugiau informacijos apie šią paslaugą rasite ČIA.

Teikdamos naujas paslaugas bibliotekos ateina į pagalbą tarpusavio sklandžiai komunikacijai. Kai pritrūksta žodžių, padeda vaizdai. Kviečiame pasinaudoti Boardmaker programa ir lengviau rasti bendrą kalbą aplinkiniais.

 

Į viršų