Pradžia

Atnaujinta ir papildyta „Kultūros paveldo objektų – fotodokumentų – aprašymas LIBIS“ metodinė priemonė 

Atnaujinta: 2023-01-19
Pradžia

Klaipėdos apskrities Ievos Simonaitytės viešoji bibliotekos (KLAVB) specialistai atnaujino Kultūros paveldo objektų skaitmenintojams ir bibliografinių įrašų kūrėjams skirtą metodinę priemonę „Kultūros paveldo objektų – fotodokumentų – aprašymas LIBIS“ (2022 m.). 

Ši priemonė pirmą kartą buvo parengta 2020 m. KLAVB Kraštotyros ir skaitmeninimo skyriaus specialistų Audronės Balsės ir Viktorijos Karalienės, o 2022 m. atnaujinta ir papildyta Informacijos išteklių skyriaus vyriausiosios bibliotekininkės Danguolės Rubavičienės. Naujoji metodinės priemonės redakcija pritaikyta ir atitinka naujos LIBIS sistemos reikalavimus. 

Naujojoje metodinės priemonės redakcijoje aprašyti du bibliografinio įrašo kūrimo būdai – specialus šablonas ir UNIMARC bibliografinių įrašų sudarymo formatas. Mūsų bibliotekos specialistai siūlo bibliografinius įrašus kurti UNIMARC formate, todėl jame tiksliau aprašyti visi dvimatės grafikos tipui privalomi laukai: nuo 1-jo bloko Koduotos informacijos laukų iki 7-o bloko Autorystės srities. Aprašant kiekvieno lauko taikymo galimybes atsižvelgta, kad dvimatės grafikos tipui priskiriami ne tik negatyvai ir fotografija, bet ir įvairūs atvirukai. Todėl leidinyje buvo įterpta ir aprašyta daug papildomų laukų, kurie gali būti pritaikyti spausdintiems grafikos ištekliams – atvirukams.  

Metodinėje priemonėje paaiškinama kaip nustatomi UDK indeksas ir UDK indeksas fondo dokumentų apskaitai. 

Informaciją apie atnaujintą metodinę priemonę skaitykite čia:

Atnaujinta KPO – fotodokumentų metodinė priemonė (2023 m. redakcija)

 

Parengė KLAVB Informacijos išteklių skyriaus vyriausioji bibliotekininkė Danguolė Rubavičienė 

Į viršų