Pradžia

Vaikystė tarp ekranų

Atnaujinta: 2021-07-30
Pradžia

Kaip skaitmeniniame amžiuje užauginti sveiką ir laimingą vaiką

Garsi klinikinės vaikų psichologijos specialistė, dr. Elizabeth Kilbey teikia pagalbą šimtams vaikų bei jų šeimos narių ir pastebi, kad vaikų „ekranų manija“ – labiausiai aptariama šiuolaikinio vaikų auklėjimo tema. Per savo ilgametę darbo patirtį autorė sukaupė didelį bagažą vertingų patarimų. Tai knyga, kurią būtina perskaityti visiems tėvams, auginantiems vaikus.

Mūsų vaikų gyvenimas susietas su tiksinčia bomba, kuri aptinkama mokyklose, vaikų darželiuose, namuose, miegamuosiuose, svetainėse – visose pastogėse – ir lengvai pasiekiama ištisą parą. Ji kursto ginčus šeimose ir paveikia vaikų smegenis, jų elgesį, svorį bei raidą. Ji pakeičia vaikų žaidimus, bendravimą ir laisvalaikio leidimo būdą. Šis tiksintis sprogmuo – tai laikas, praleidžiamas prie išmaniųjų prietaisų ekrano, ir didžiausią nerimą kelia faktas, kad daugelis tėvų jaučiasi bejėgiai ką nors pakeisti.
„Vaikystė tarp ekranų“ pasiūlys vertingų patarimų, kaip lengviau „atjungsime“ vaiką nuo mirguliuojančio virtualaus tinklo ir patys glaudžiau prisijungsime prie jo kasdienio realaus gyvenimo.
Šioje knygoje dr. Elizabeth Kilbey padeda tėvams aiškiau suprasti, kokius pavojus latentiniu laikotarpiu vaikams kelia pernelyg ilgas laikas, praleidžiamas prie ekrano; suteikia tėvams žinių apie tai, kokių pavojų reikia saugotis kiekviename vaiko raidos etape; supažindina su priemonėmis, kurių paskirtis – kad laikas, leidžiamas prie ekrano, netaptų problema, o vaikai užaugtų sveiki ir harmoningi; padeda į savo rankas perimti vaikų elgesio internetinėje erdvėje kontrolę ir sukurti saugią šeimos aplinką namuose, kurioje ekranai naudojami tinkamai.

Į viršų