Pradžia

Ką reiškia ant durų HG raidės?

Pradžia
Ką reiškia ant lauko durų susivijusios raidės HG? Kodėl bibliotekos palėpė vadinama Gerlacho vardu? Kas tas Hermanas Gerlachas?
 
Jis buvo medienos prekybininkas, komercijos tarėjas ir Italijos konsulas. Hermanas Gerlachas buvo ir magistrato vadovas bei garsus mecenatas. Gimė 1846 m. kovo 23 dieną. 25 metus vadovavo Klaipėdos pirklių gildijai.
 
1903 m. apskrities ligoninei jis už savo pinigus pastatė ir padovanojo atskirą dviejų aukštų 24 lovų korpusą su visa ligoninės įranga. Už jo lėšas Giruliuose sukurta kurorto miško idilė: sutvarkytas Enzino upelis, tvenkinys, kuriame supilta sala ir pastatytas tiltukas.
 
H. Gerlachas Klaipėdoje gyveno XIX a. pab. neorenesanso stiliaus name, kuris buvo pastatytas 1874 m. (dab. H. Manto 25/ buv. Libauer Str. 6). Ši valda Gerlachams priklausė iki 1935 m., kuomet Gerlacho našlė Marie Gerlach pardavė jį miesto magistratui. 1936 m. į šį pastatą buvo perkelta miesto biblioteka (buv. Stadtbücherei Memel), veikusi čia iki pat 1944 metų rudens. Nuo 1950 m. šiame pastate veikia Klaipėdos apskrities Ievos Simonaitytės viešoji biblioteka.
 
Mirė H.Gerlachas 1913 m. rugsėjo 25 dieną. 2016 m. bibliotekos iniciatyva atstatytas buvusiose miesto kapinėse Hermann’o ir Marie Gerlach paminklas, kuris ilgą laiką buvo saugomas Mažosios Lietuvos istorijos muziejuje.