Pradžia

Vaikų knygų apdovanojimai Lietuvoje

PradžiaTarptautinės vaikų ir jaunimo literatūros asociacijos (IBBY) Lietuvos skyriaus įsteigtos 8 premijos už geriausias praėjusių metų knygas vaikams ir paaugliams:

  • Prano Mašioto premija už geriausią grožinę lietuvių rašytojo knygą vaikams bei paaugliams
  • Premija už geriausią paveikslėlių knygą vaikams
  • Domicėlės Tarabildienės premija už gražiausiai iliustruotą metų knygą vaikams
  • Aldonos Liobytės premija už reikšmingiausią metų vaikų literatūros debiutą
  • Eugenijos Stravinskienės premija už reikšmingiausią verstinę knygą vaikams
  • Adomo Druktenio premija už reikšmingiausią verstinę knygą paaugliams
  • Premija už geriausią pažintinę knygą vaikams ir paaugliams
  • Vinco Aurylos premija už geriausius metų pasiekimus vaikų literatūros, knygos meno, bibliotekininkystės, literatūros sklaidos ir skaitymo skatinimo srityse

2022 metų premijos.
2021 metų premijos.
2020 metų premijos.
2019 metų premijos.
2018 metų premijos.

Metų knygos rinkimai
Lietuvos Respublikos kultūros ministerijos įsteigti Metų knygos rinkimai. Akcijos metu skaitytojai iš ekspertų komisijų pasiūlytų knygų išrenka Metų knygas šiose kategorijose: vaikų, paauglių, suaugusiųjų prozos, poezijos ir publicistikos ir dokumentikos. Metų knygos laureatai skelbiami Vilniaus knygų mugėje. Ankstesnių metų laureatus galima sužinoti paspaudus nuorodą.

Dr. Aloyzo Petriko literatūrinė premija
Premija skiriama už lietuvių rašytojų sukurtus kūrinius vaikams ir jaunimui. Dr. Aloyzo Petriko literatūrinės premijos konkursą organizuoja Lietuvos rašytojų sąjunga.

Knygos meno konkursas
Lietuvos knygos meno konkursą kasmet, nuo 1993 m., organizuoja Lietuvos kultūros ministerija. Iki 2018 m. bendri organizatoriai buvo Lietuvos dailininkų sąjunga bei Vilniaus dailės akademija, o iki 2000 m. – ir Atviros Lietuvos fondas.

Vaikų literatūros premija
Tarptautinės vaikų ir jaunimo literatūros asociacijos (IBBY) Lietuvos skyriaus inicijuota, Lietuvos Respublikos švietimo ir mokslo ministerijos 2004 metais įsteigta Vaikų literatūros premija.