Pradžia

Kalėdiniai žaidimai klasėje

Atnaujinta: 2023-12-01
Pradžia

Artėjant šventėms, vaikams klasėje darosi vis sunkiau sutelkti dėmesį, jų mintys vis nukrypsta link atostogų. Ir nieko keisto, juk kiekvienas mūsų norime kuo ilgiau pasimėgauti šventine atmosfera. Kad atostogų laukimas mokykloje būtų žaismingas ir kupinas juoko, žemiau pateikiame pasiūlymus kalėdiniams žaidimams klasėje.

Prisek Rudolfui nosį

Norint žaisti šį žaidimą, reikia atsispausdinti didelį šiaurės elnio paveikslą ir iš kartono iškirpti raudonų apskritų nosių, o galinėje jų pusėje priklijuoti lipnios masės gabalėlį. Kai viskas paruošta, vaikai klasėje paskirstomi į komandas. Vienam komandos nariui užrišamos akys ir paduodama nosis. Jo tikslas – kuo taikliau priklijuoti Rudolfui nosį, kol komandos draugai bando nurodyti kryptį (į kairę/dešinę, šiek tiek aukštyn/žemyn, eik toliau, sustok).

Kalėdinės atvirutės

Ši veikla skatina mokinių kūrybiškumą. Mokiniai pasirenka adresatą, formatą, užrašo tekstą ir dekoruoja atvirutę Kalėdų simboliais – piešia, klijuoja, karpo iš kartono ar žurnalų, galbūt panaudoja gamtines žaliavas.

Kalėdų senelis sako

Šis žaidimas skirtas veiksmo žodžiams: šokinėti, bėgti vietoje, liesti nosį, suktis, pritūpti ir panašiai. Sustojama ratu ir vienas vaikas paskiriamas būti Kalėdų seneliu. Išrinktasis paskelbia „Kalėdų senelis sako... (veiksmažodis)“ ir visa klasė atlieka veiksmą. Mokiniai turi būti budrūs. Jei sakinys neprasideda žodžiais „Kalėdų senelis sako“, veiksmo turi neatlikti. Kiekvienas gauna savo eilę tapti Kalėdų seneliu.

Aš irgi!

Pirmiausia reikia sudaryti sąrašą kalėdinių teiginių, kurie galėtų skambėti taip:

Šiemet labai norėčiau snieguotų Kalėdų

Moku pagaminti tradicinį Kūčių patiekalą

Dar nepirkau kalėdinių dovanų

Per Kalėdas niekada nebuvau toli nuo savo šeimos

Mėgstu kalėdines giesmes

Turiu neįprastą šeimos Kalėdų tradiciją

Kiekvienas vaikas gauna po kelis teiginius ir bendrauja su draugais bandydamas surasti, kuris bendraklasis gali į teiginį atsakyti „Aš irgi!“. Veiklos pabaigoje išrenkama daugiausiai pritarimo sulaukusi frazė.

Kryžiažodis

Tai – paprastas kryžiažodis, tačiau visi klausimai ir atsakymai susiję su Kalėdomis, tradicijomis ar žiema. Jau paruoštų kryžiažodžių galima rasti internete, tačiau mokiniai gali būti paskirstyti komandomis ir sukurti savo kryžiažodį.

Šarados

Šarados gali būti vaidinamos arba piešiamos, o atliekamos po vieną arba komandomis. Žaidžiant šaradas komandomis, galima atkurti įspūdingas Kalėdų scenas: kūdikėlis Jėzus prakartėlėje, elnių tempiamos Kalėdų senelio rogės, elfų dovanų pakavimo dirbtuvės ir panašiai.

Kas aš esu?

Trys mokiniai atsisėda klasės priekyje nugaras atsukę į lentą. Lentoje už kiekvieno mokinio užrašomas Kalėdų veikėjo vardas ar simbolis (Kalėdų Senelis, eglutė, kojinė, elfas, angelas, Rudolfas ir t.t.). Mokiniai turi užduoti „taip“ arba „ne“ klausimus, kad sužinotų, kas jie yra (pvz.: „Ar aš esu žmogus?“ „Ar aš esu kalėdinio maisto rūšis?“ „Ar aš turiu ilgą baltą barzdą?“). Už kiekvieną gautą „taip“ mokinys gali užduoti papildomą klausimą.

Nustatomas maksimalų klausimų skaičių vienam vaikui (tarkime, 10) ir žaidžiama, kol liks vienas mokinys arba kol vaikai išnaudos visus klausimus. Pakartojama su naujais mokiniais ir personažais.

Dalinkis gerumu

Sudaromas sąrašas gerų darbų, kuriuos vaikai gali padaryti šeimos nariams, klasės draugams, mokytojams ir kitiems bendruomenės nariams. Mokiniai gali pasiūlyti atlikti namų ruošos darbus neprašant, pasakyti klasės draugui komplimentą, padaryti atviruką senyvo amžiaus kaimynui ar paaukoti konservų vietiniam maisto bankui. Sudaromas mokinių idėjų sąrašas. Tada sukuriamas gruodžio kalendorius, kuriame įrašyta po vieną gerą darbą kiekvienai mėnesio dienai. Mokiniams išdalinamos kopijos ir primenama atlikti gerus darbus. Kiekvieną dieną vaikų paprašoma atsakyti į tokius klausimus kaip: Kokį gerą darbą padarėte? Kaip tai privertė jus jaustis? Kodėl svarbu nepamiršti būti maloniems vieni kitiems?

Laiškas Kalėdų seneliui

Kaipgi be laiško Kalėdų seneliui? Prieš pradedant, vaikų paprašoma ne tik parašyti, ką norėtų gauti dovanų, bet ir papasakoti Kalėdų seneliui, kaip vaikams sekasi, už ką yra dėkingi, kokių nuotykių patyrė šiais metais. Laiškai sudedami į pašto dėžutę, kurią dekoruoti gali visa klasė.

Į viršų