Pradžia

Apie skaitymą

Atnaujinta: 2021-07-30
Pradžia

Skaitymas vaiko gyvenime yra viena iš svarbiausių veiklų, padedančių pažinti pasaulį ir save, mokančių kalbėti ir mąstyti, pastebėti ir atrasti. Raidžių pažinimas, meilė knygoms ir mokėjimas jas skaityti nėra įgimtas dalykas - jų reikia išmokti. Tačiau tam, kad vaikas išmoktų skaityti ir pamiltų knygą, suvoktų jos ir joje pasakojamos istorijos vertę, greta jo turi būti suaugusysis – toks, kuris pats myli knygas ir geba sudominti vaikus.

Rekomenduojame šias knygas.

Šiame leidinyje tėvai ras patarimų kaip supažindinti vaiką su knyga, kaip, kur ir kada pradėti skaityti mažyliui. Jame taip pat pateikiama įvairių pokalbių, kurie sudomintų vaikus knyga ir skatintų išmokti skaityti. Taip pat rasite sąrašus knygų, rekomenduojamų šeimos bibliotekėlei.

Knygoje gausu patarimų kaip išmokyti vaikus pasirinkti knygą, į ką reikėtų atkreipti dėmesį rengiant knygų pristatymus bei parodas, taip pat apie garsinio skaitymo svarbą augančiam vaikui. Mokytojai ir kiti skaitymo vadovai ras informacijos apie tai, kokie procesai vyksta vaikų smegenyse skaitant, susipažins su knygos vieta skaitmeniniame amžiuje.

Leidinyje „Kaip skaitymą padaryti prasmingą“ analizuojami psichologiniai ikimokyklinio ir jaunesniojo mokyklinio amžiaus vaikų skaitymo aspektai. Autorė koncentruojasi ties iš pirmo žvilgsnio nepastebimomis vaikų skaitymo detalėmis, kurios labai svarbios visiems, suinteresuotiems vaikų skaitymo skatinimu. Čia galima rasti nemažai teorinės medžiagos bei praktinių patarimų, į ką reikėtų atkreipti dėmesį, skatinant ir mokant vaiką skaityti.

Į viršų