Pradžia

Vaikų ligų ABC

Atnaujinta: 2022-04-15
Pradžia

Kai mūsų mažiausiesiems pašlija sveikata – dažnai griebiamės už galvos, skambiname gydytojams ir stengiamės nepanikuoti. Visgi, vaikai, kurie negali nurodyti savo negalavimų priežasties, pasitiki tėvais ir tikisi, kad šie jiems skubiai ir efektyviai padės. Ką daryti, kai išgąsdina net paprasčiausia sloga? O jeigu matome rimtesnius sveikatos sutrikimus?

Visų pirma, nestresuokime. Taip, pasitikėkime sveikatos specialistais, bet ir patys pasistenkime įgyti kiek įmanoma daugiau žinių. Čia gali padėti viena iš naujausių ir aktualiausių knygų apie vaikų sveikatą – „Vaikų ligų ABC“, kurią sudarė Algimantas Alfonsas Vingras, Rūta Praninskienė ir Virginija Žilinskaitė.

Tai vaiko pirmųjų trejų gyvenimo metų mažoji ligų enciklopedija tėvams.

Knygos autoriai – autoritetingi Vilniaus universiteto dėstytojai, medicinos mokslų daktarai, medicinos leidinių ir straipsnių autoriai, turintys ilgametę vaikų ligų gydytojo, vaikų nervų ligų gydytojo ir vaikų intensyviosios terapijos gydytojo praktiką.

Jei mažylis suserga ar nutinka nelaimė, pirmiausia šalia jo esame mes, tėvai. Todėl mūsų pagalba, suteikta pirmosiomis minutėmis ar valandomis, gyvybiškai svarbi.

Knygos puslapiuose:

* Išsamiai ir kartu glaustai apie dažniausiai pasitaikančių ligų priežastis;

* Būdingi ligų ir negalavimų požymiai ir kaip jų išvengti;

* Pirmoji pagalba: patarimai, kaip padėti sunegalavusiam ar nelaimės ištiktam mažyliui;

* Kada būtina kreiptis į gydytoją;

* Pažintis su dažniausiomis vaikų neurologinėmis ligomis ir vaikų miego ypatumais;

* Vaistinėlė ir vaistažolės, bendrosios žinios apie sveikatą;

* Ligų profilaktika;

* Ligų ir negalavimų abėcėlinė rodyklė.

TEMŲ GAUSA PAGAL ABĖCĖLĘ:

...dirglus kūdikis * naujagimių miego ypatumai * vidurių užkietėjimas * alergija maistui * ausies skausmas * bėrimai * dantų dygimo skausmas * piršto čiulpimas * kreivos kojytės * prakaitavimas miegant * diegliai * knarkimas * neaugantis svoris * sausa oda * nevalgumas * rankų ir kojų pirštų traumos * skiepai * širdies kraujagyslių profilaktika...

Į viršų