Pradžia

Sarah J. Maas: kelionė per fantazijų karalystes ir įgalintas herojes

Atnaujinta: 2024-04-12
Pradžia

Sarah J. Maas – amerikiečių autorė, išgarsėjusi kraują ir fantaziją kaitinančiomis fantastinėmis knygomis jaunimui. Dauguma jos knygų tapo tarptautiniais bestseleriais, ypač didelio skaitytojų dėmesio sulaukė serija „Dyglių ir rožių dvaras“, kuri Lietuvoje anksčiau leista „Užkerėto dvaro“ pavadinimu.

Milžiniškoje fantastinės literatūros galaktikoje nedaug autorių spindi taip ryškiai kaip Sarah J. Maas. Savo įtaigiais pasakojimais, iki mažiausių smulkmenų išvystytais pasauliais ir sudėtingais personažais Maas sužavėjo skaitytojus visame pasaulyje ir įsitvirtino kaip šio žanro meistrė. Nuo Pavasario Dvaro intrigų iki Selenos Sardotjen nuotykių – šios rašytojos darbai liudija apie fantastinio pasakojimo galią ir žavesį.

Viena didžiausių Maas stiprybių – tai gebėjimas sukurti įtikinamus, daugialypius personažus. Jos veikėjai yra daugiau nei tik herojai – jie ydingi, pažeidžiami ir skausmingai žmogiški. Būtent per jų kovas ir triumfus autorė nagrinėja nesenstančias meilės, pasiaukojimo ir tapatybės ieškojimo temas, atliepiančias visų amžiaus grupių skaitytojus.

Be įtraukiančių pasakojimų, Maas taip pat susilaukė pagyrų už stiprių bei galingų herojų vaizdavimą. Žanre, kuris dažnai kritikuojamas dėl moterų įgalinimo stokos, Maas moteriškos lyties veikėjos nepaiso stereotipų, perimdamos likimo kontrolę į savo rankas ir mesdamos iššūkį visuomenės normoms. Nesvarbu, ar jos mojuoja kardais mūšio lauke, ar laviruoja klastingame dvaro gyvenime, šios moterys yra stiprios ir įkvepia skaitytojus priimti savo vidinę jėgą.

Šiuo metu Lietuvoje galima rasti šias autorės knygas:

Dyglių ir rožių dvaras

Miglos ir įtūžio dvaras

Sparnų ir griuvėsių dvaras

Sidabro liepsnų dvaras

Stiklo sostas

Vidurnakčio karūna

Į viršų