Pradžia

Roald Dahl: knygos, kurių neįmanoma nemylėti ir autorius, kurio neįmanoma nemėgti

Atnaujinta: 2022-03-09
Pradžia

Kam neteko skaityti tokių kultinių vaikų knygų kaip „Čarlis ir šokolado fabrikas“, „DGM“, „Matilda“ ar „Raganos“? Na, o jeigu neskaitėte, tai tikrai matėte filmus. Tačiau ar kada pagalvojote, kas slepiasi už šių istorijų? Koks įdomus ir kvaištelėjęs žmogus galėjo jas sukurti?

Norite tikėkite, norite ne, bet Roald Dahl buvo šnipas, naikintuvo pilotas, šokolado istorikas ir net išradėjas, o kai kurie jį įvardijo kaip vieną puikiausių dvidešimtojo amžiaus rašytojų vaikams.

Roald Dahl gimė 1916 metais Jungtinėje Karalystėje. Baigęs mokyklą jis nepanoro siekti aukštesnio išsilavinimo ir prisijungė prie ekspedicijos į Niufaundlando salą Kanadoje. Vėliau vyras dirbo Tanzanijoje, o, prasidėjus Antrajam pasauliniam karui, įstojo į Karališkąsias oro pajėgas. Jo, kaip rašytojo, karjera prasidėjo po karo, o garsiausios knygos buvo pradėtos rašyti sulaukus keturiasdešimties.

Skirtingai nuo daugelio kitų jaunai auditorijai skirtų knygų, Roald Dahl kūriniai buvo tamsiai komiški, dažnai paliečiantys smurtą ir mirtį. Jo istorijose piktadariai dažniausiai būdavo piktavališki suaugusieji, kurie keldavo pavojų jauniems ir kilniems veikėjams. Knyga „Džeimsas ir milžiniškas persikas“ buvo parašyta paties Roald Dahl vaikams ir sulaukė milžiniškos sėkmės kaip ir „Čarlis ir šokolado fabrikas“. Po šių kūrinių sekė virtinė kitų pasaulyje pamėgtų istorijų.

Ar žinojote, kad..?

* Roald Dahl daugumą savo istorijų parašė mažoje pašiūrėje savo sode.

* Kiekvieną dieną rašymui jis skirdavo bent po keturias valandas.

* Rašytojas niekada nenaudojo spausdinimo mašinėlės. Viską rašydavo tušinuku.

* Jis išrado daugiau nei 250 naujų žodžių.

* Dauguma R. Dahl istorijų veikėjų buvo paremti tikrame gyvenime sutiktais žmonėmis.

* Mokykloje jis nepasižymėjo raštingumu.

Į viršų