Pradžia

Nesenstantys Ančiuko Donaldo komiksai

Atnaujinta: 2024-03-12
Pradžia

Ančiukas Donaldas gimė 1920 m., išgalvotame pasaulyje, kaip vienas iš dvynių. Donaldas užaugo su močiute Antimi jos fermoje, šalia Ančiogalos, vėliau su juo apsigyveno sūnėnai Bilis, Dilis ir Vilis. Paprastai jis vilki jūreivio kostiumą su kepure ir juoda arba raudona peteliške. Donaldas išsiskiria pusiau suprantama šneka ir yra gana irzlus. Ančiukas Donaldas, mylimas ir ikoniškas komiksų pasaulio personažas, ištisus dešimtmečius vilioja auditoriją savo siautulinga asmenybe, komiškomis nesėkmėmis ir žavesiu.

1934 m. Alo Taliaferro, Karlo Barkso ir Dono Roso sukurtas Ančiukas Donaldas greitai išgarsėjo kaip vienas mėgstamiausių Disnėjaus personažų. Jis pasirodo daugiau nei 200 animacinių filmų ir komiksų, o Lietuvoje Donaldas pasirodė „Mickey Mouse“ komiksų žurnale 1993 metais.

Turbūt nerastume nei vieno, kuris nebūtų girdėjęs apie Ančiuką Donaldą. Jį atpažįsta tiek vaikai, tiek suaugę, o šio personažo istorijos vis dar populiarios. Kas lemia tokią sėkmę?

Nesenstančios temos

Draugystės, ryžto ir nuotykių temos pateikiamos smagia ir neįpareigojančia forma, taip iš kartos į kartą perduodančios vertingas pamokas viso pasaulio vaikams bei suaugusiesiems.

Pramoga visai šeimai

Ančiuko Donaldo komiksai – visavertė pramoga su teigiamomis vertybėmis bei žinutėmis, tinkančiomis įvairaus amžiaus skaitytojams.

Kūrybinis tęstinumas

Nuo originalių Taliaferro, Barkso ir Roso istorijų sukūrimo prabėgo daug laiko, tačiau ir dabar nestinga šiuolaikinių interpretacijų – rašytojai ir menininkai tęsia Donaldo istoriją užtikrindami, kad šio personažo pasaulis išliktų aktualus ir jaudinantis.

Susipažinti su Donaldu galima visose bibliotekose arba įsigyjant komiksus prekybos vietose.

Į viršų