Pradžia

Kas ta vaikų pamėgta rašytoja Pamela Butchart?

Atnaujinta: 2022-06-15
Pradžia

Pamelos Butchart vardą neabejotinai atpažins visi, kurie skaitė tokias knygas kaip „Šnipė, kuriai patiko mokyklos pietūs“, „Mumijos prakeiksmas“ ar „Šmėkla prie mokyklos perėjos!“. „Mokyklos detektyvų“ serija nepalieka abejingų. Juk ji apie linksmus, išradingus ir šmaikščius ketvirtaklasius!

Tačiau kas slepiasi už šių nuotaikingų istorijų?

Pamela Butchart gyvena Škotijoje su savo vyru ir dviem puikiomis katėmis – Bear ir Carlos. Rašytoja dėsto filosofiją vidurinėje mokykloje ir leidžia dienas svarstydama tokius klausimus kaip „Kaip man žinoti, kad aš tikrai nesu robotas?“.

Paklausta, iš kur semiasi įkvėpimo savo istorijoms, moteris nedvejodama atsako, kad iš savo vaikystės. Juk ji buvo pilna neveikiančių metalo detektorių, iš purvo pagamintų bandelių, šmėklų apsėstų pradinių mokyklų, dinozaurų ir sproginėjančių balionų pilnų ryžių. 

Autorė taip pat atskleidžia, kad labiausiai mėgsta kates, Kinder šokoladą, juokingus kūdikius, mažus šunelius, tulpes, sūrį, dinozaurus ir savo mopsais išmargintas pižamines kelnes. Be to, Pamela pripažįsta, kad vis dar turi slaptą svajonę. Ji norėtų kada nors atidaryti prabangų viešbutį benamėms katėms ir pavadinti jį „Miauingtono rūmais“.

Pirmoji rašytojos knyga pasirodė 2014 metais ir nuo to laiko ji išleido daugiau nei dvidešimt knygų, kurios pelnė ne vieną prestižinį apdovanojimą. Beje, Pamela ne tik rašo istorijas, bet yra ir kelių paveikslėlių knygų autorė. Deja, jų dar nėra Lietuvoje, bet nepraraskime vilties ir tikėkimės, kad jaunieji skaitytojai sulauks daugiau autorės knygų.

Į viršų