Pradžia

Dešimt Kalėdinių istorijų

Atnaujinta: 2021-07-30
Pradžia

Charles Dickens „Kalėdų giesmė“

Tai knyga, kurioje rasite net du pasakojimus, rašytus Anglijos karalienės Viktorijos laikais, kada buvo sugrąžintas paprotys švęsti Kalėdas. Tada šeimos ilgais ir tamsiais žiemos vakarais besišildydamos prie židinio skaitydavo šias Čarlzo Dikenso istorijas.
Tiek „Kalėdų giesmė“, tiek „Kalėdų eglutė“ – klasika tapę kūriniai, net didžiausią skeptiką įtikinantys, jog Kalėdos – stebuklų metas, kai nutinka patys netikėčiausi dalykai: pas šykštuolį Ebenezerį Skrudžą atskrieja Kalėdų dvasios, o ant Kalėdų eglutės sukabinti ir po ja sudėti žaislai atgyja ir pasakoja paslaptingus nutikimus.

Rebeka Una „Pijus ir Nikolas“

Gruodis. Iki Kalėdų – vos kelios savaitės. Vieną naktį šešiametis Pijus pabunda nuo šalčio ir pamato ant palangės stovintį nepažįstamą vaiką. Šis pakviečia jį... paskraidyti ir pabėgioti stogais.
Žinoma, Pijus sutinka – koks berniukas atsisakytų tokio nuotykio? Jis nė nenujaučia, kad nuo šiol kiekvienas vakaras bus ypatingas.
Tai istorija apie draugystę ir dalijimąsi. Apie du vaikus, dovanojančius džiaugsmą kitiems – ne tik patiems mažiausiems, bet ir tiems, kuriems jo labiausiai reikia. Juk Kalėdos – stebuklų metas, kai pildosi slapčiausi mūsų norai ir visi tampame geresni. O kol laukiame dovanų, patys galime dalyti dovanas kitiems.

Jostein Gaarder „Kalėdų paslaptis“

Jostein Gaarder (Josteinas Gorderis, g. 1952 m. Osle) – norvegų rašytojas, garsiojo romano apie filosofijos istoriją „Sofijos pasaulis“ autorius. „Kalėdų paslaptis“ – ypatinga knyga. Tokia, kurią reikia skaityti, belaukiant Kalėdų. Po vieną istoriją per dieną.
Viskas prasideda, kai Joakimui žūtbūt prireikia advento kalendoriaus. O lapkričio 30-ąją visi jie jau išpirkti… Joakimas su tėčiu jį randa paskutinę minutę – seną ir visiškai kitokį nei tie, įprastiniai. Jo kalendorius – magiškas. Atvėręs langelį, Joakimas randa ne žaisliuką, bet lapelį su pasakojimo pradžia. Tai istorija apie septynmetę mergaitę Elisabet Hansen, kuri, ieškodama pabėgusio avinėlio, iš XX a. Norvegijos pateko į praeitį – į Betliejų ir savo akimis matė Kūdikėlio Jėzaus gimimą. Kasdien Joakimas atveria vis naują langelį, ir Elisabet istorija ima darytis vis paslaptingesnė. Pasirodo, 1948 m. Norvegijoje iš tiesų pradingo maža mergaitė, kurios niekas iki šiol taip ir nesurado… Su kiekviena advento diena Joakimas vis daugiau sužino apie tikrąją Kalėdų istoriją ir Kalėdų paslaptį, o į Elisabet paieškas įsitraukia ir Joakimo tėvai.

Marko Leino „Kalėdų istorija“

Jei esi geraširdis, pasiaukojantis ir tiki stebuklais, gali nuveikti bet ką. Tačiau argi įmanoma per vieną naktį apdovanoti visus pasaulio vaikus?
Siekiant šio nepaprasto troškimo žvejo sūnui Mikalojui teks pažinti daugybę žmonių, paslapčiomis gaminti žaisliukus piktojo staliaus Izaoko dirbtuvėje, rogėmis apkeliauti užpustytus Suomijos kaimelius ir netgi prisijaukinti pulkelį laukinių elnių. Šio sunkaus kelio gale laukia neišmatuojamas džiaugsmas – juk visos tyros svajonės galų gale išsipildo, o vienišas, mažas berniukas tampa visame pasaulyje mylimu Kalėdų seneliu.
„Kalėdų istorijos“ skaitytojas nebūtinai turi būti Kalėdų aistruolis, jam netgi nebūtina tikėti Kalėdų Seneliu. Knyga skirta visiems tiems, kurie tiki artimo meile ir pasiaukojimu ištisas 365 dienas per metus.

Petra Schier „Kalėdų angelas su keturiomis letenomis“

Dvi gražios istorijos apie didelius ir mažus šv. Kalėdų stebuklus. Netikėtai prieš pat Kalėdas į namus atklydęs keturkojis draugas yra tikras gauruotas problemų kamuolys. Jis pasistengs, kad per Kūčias nepristigtų nuotykių ir sumaišties! Taip pat nenuleis letenų ir su didžiule meile dovanos daug džiaugsmo vaikams, suvienys šeimą ir padės dviem vienišoms širdims surasti vienai kitą...

Matt Haig „Mergaitė, kuri išgelbėjo Kalėdas“

Ar žinai, kaip veikia magija, kuri skraidina šiaurės elnią dangumi? Magija, kuri padeda Tėtušiui Kalėdai per vieną naktį apkeliauti visą pasaulį? Pasirodo, viską daro viltis. Be jos nebūtų magijos ir Tėtušis Kalėda negalėtų aplankyti visų pasaulio vaikų.
O iš kur atsiranda magija? Ją sukuria vaikai! Kiekvienas, kas tiki Tėtušiu Kalėda, ją kuria!
Deja, taip buvo ne visada. Kai patį pirmą kartą Tėtušis Kalėda nusprendė nuskristi pas vaikus, magijos neužteko, nes labai mažai kas juo tikėjo – tik viena mergaitė iš Londono. Aštuonmetė Amelija Višart. Tik jos dėka atėjo Kalėdos! Bet paskui Ameliją užgriuvo nelaimės: mirė jos mama, o ji pati buvo jėga apgyvendinta bjauraus ir savanaudžio pono Šliužo prieglaudoje. Viskas, ką ji turėjo – tik katinas. Viskas, ko ji norėjo – ištrūkti iš tos baisios prieglaudos. Išgelbėti ją galėjo tik stebuklas... arba Tėtušis Kalėda. Amelijos liūdesys kasdien vis didėjo, ir magija blėso...
O be magijos Tėtušis Kalėda negalėjo keliauti. Reikėjo skubiai rasti Ameliją. Ir Tėtušis Kalėda leidosi jos ieškoti. Kad visi pasaulio vaikai vėl galėtų džiaugtis Kalėdomis, Amelija privalėjo patikėti stebuklais... Ir paslapčių kupina kelionė per Londoną prasidėjo! Ieškoti Kalėdų padėjo elfai, net karalienė Viktorija ir Čarlzas Dikensas. Ar pavyks Tėtušiui Kalėdai rasti Ameliją ir susigrąžinti magiją?

John Grogan „Linksmų Kalėdų su Marliu!“

Namuose kalėdinis sujudimas. Laukdamas pirmojo sniego ir Kalėdų Senelio, šunelis Marlis šoka padėti kaip moka. Nuplėšo žybsinčias lempeles, sudrasko snaigių girliandą, eglutę palaiko... nuosavu tualetu. Ar geri Marlio ketinimai sugadins viską dar šventei neatėjus? Ar jam, kaip ir kitiems šeimos nariams, visgi pavyks pajusti Kalėdų dvasią?

Jujja Wieslander „Mamulės Mū ir varnos Kalėdos“

Prieš Kalėdas dėl dovanų visi verčiasi per galvas. Mamulė Mū stengiasi gerai pašokinėti – o gal ims ir susikratys iš pieno plakta grietinėlė? Tai bent bus staigmena ūkininkui!.. Žinoma, šventėms kiekvienas ruošiasi savaip:
– Lego detalė! Oi kaip noriu.
Ir Varna suvyniojo bei užklijavo dovaną. Tada įkišo nosį į įrankių dėžę.
– O, dešrigalis, niam. Tai apsidžiaugsiu.
Varna šmižinėjo po lizdą aptikdama vis daugiau tinkamų daiktų. Varna vyniojo, klijavo ir užrašinėjo atvirukus.
„Linksmų Kalėdų Varnai nuo Varnos", – linkėjo Varna ant visų dovanėlių.
Varna jautėsi pavargusi, bet patenkinta.
– Štai taip, dabar tegul ateina tos Kalėdos kada tik nori. Labanakt!

Theodor Geisel's Seuss „Kaip Grinčas Kalėdas vogė!“

Suirzęs atsiskyrėlis Grinčas nekenčia gražiausios metų šventės – Kalėdų. Jis persirengia Kalėdų Seneliu, įsiropščia į miestelio gyventojų kasiukų namučius ir pagrobia jų dovanėles tikėdamasis, kad jei dovanėlių nebus, ir Kalėdos neateis. Tačiau rytas išaušta ir pasigirsta šventinis šurmulys – Kalėdos vis tiek atėjo. Grinčas pirmąkart susimąsto – gal Kalėdos nėra tik pirkiniai?
„Kaip Grinčas Kalėdas vogė“ – nuotaikinga šventinė istorija, skatinanti pajausti Kalėdų dvasią, vertinti šeimos artumą ir nesureikšminti materialių dovanų.

Tom Fletcher „Kalėdozauras“

Niekas neabejoja, kad Šiaurės ašigalyje gyvena Kalėdų Senelis ir jo pagalbininkai elfai. Dovanas išvežioja skraidančiomis rogėmis, kurias traukia šiaurės elniai. Juk taip rašo knygose, o knygos nemeluoja. Ši knyga irgi nemeluoja, nes joje elfai per Kalėdas paruošia ir išdalina dovanas visiems vaikams... bet tik geriems!
Viljamas Trandlis – geras vaikas. Ir jis labai mėgsta dinozaurus. Kaži, jei jis Kalėdų Seneliui parašys laišką ir paprašys dovanų dinozauro... kas nutiks? Knygoje „Kalėdozauras“ žaismingai pasakojama ne tik apie Kalėdų Senelį, bet ir apie tai, kaip svarbu tikėti stebuklais ir draugyste.

Į viršų
*easytoread*