Pradžia

„BookTok“ fenomenas: literatūros revoliucija socialiniuose tinkluose

Atnaujinta: 2024-05-15
Pradžia

„TikTok“ – tai socialinės žiniasklaidos platforma, kurioje vartotojai kuria ir dalijasi trumpais vaizdo klipais, kurių trukmė yra nuo kelių sekundžių iki minutės. Ši platforma vartotojams prie savo vaizdo įrašų leidžia pridėti muzikos, efektų, filtrų ir kitų kūrybinių elementų. „TikTok“ ypač išpopuliarėjo dėl patogios vartotojo sąsajos, algoritmais pagrįsto turinio atradimo ir galimybės žaibiškai išplatinti naujas tendencijas ir iššūkius. Socialinis tinklas subūrė didelę vartotojų bazę, apimančią daugybę turinio žanrų, įskaitant komediją, šokius, kulinariją, grožį, švietimą ir kt.

„BookTok“ yra „TikTok“ subkultūra, kurioje pagrindinis dėmesys skiriamas viskam, kas susiję su knygomis ir literatūra. „BookTok“ vartotojai kuria vaizdo įrašus, kuriuose aptaria mėgstamas knygas, rekomenduoja pavadinimus, dalijasi skaitymo sąrašais ir dalyvauja literatūrinėse diskusijose. „BookTok“ bendruomenė labai aktyvi, joje knygų mylėtojai bendrauja tarpusavyje, dalijasi įžvalgomis ir patiria skaitymo džiaugsmą. Unikalus kūrybiškumo ir literatūros derinys „BookTok“ pavertė tikra kultūrine sensacija.

Ši internetinė bendruomenė turi galią žaibišku greičiu išpopuliarinti knygas. Tiesa, šis gebėjimas dažnai kelia prieštaravimų ir atkreipia dėmesį, kad skaitytojai prioretizuoja kūrinio populiarumą, o ne turinį. Nepaisant to, „BookTok“ atgaivino susidomėjimą skaitymu, panaikino kultūrines spragas ir sustiprino įvairius literatūros balsus.

Šiuo metu populiariausių #BookTok knygų dešimtukas:

„Mes dedame tašką“ Colleen Hoover

„The Summer I Turned Pretty“ Jenny Han („Vasara, kai tapau graži“; Lietuvoje dar neišleista)

„Bjauri meilė“ Colleen Hoover

„The Wedding Date“ Jasmine Guillory („Vestuvių pasimatymas“; Lietuvoje dar neišleista)

„Bado žaidynės“ Suzanne Collins

„Heartstopper“ Alice Oseman

„Hercogas ir aš“ Julia Quinn

„Pabaigoje jie abu miršta“ Adam Silvera

„Achilo giesmė“ Madeline Miller

„Dyglių ir rožių dvaras“ Sarah J. Maas

Į viršų