Pradžia

Auklėjimas paprastumo dvasia

Atnaujinta: 2022-02-15
Pradžia

Šiuolaikinėje užimtoje, visu greičiu įsisukusioje visuomenėje vaikystei skelbiamas neoficialus karas. Turėdami gerokai per daug daiktų, pasirinkimų ir per mažai laiko, vaikai darosi nerimastingi, susiduria su sunkumais mokykloje arba bendraudami su kitais; kartais jiems diagnozuojamos rimtos elgsenos problemos. Tarptautinio pripažinimo sulaukęs šeimų konsultantas Kimas Johnas Payne‘as tiesia pagalbos ranką tėvams – pataria, kaip suteikti vaikams tokią erdvę ir laisvę, kurios lavintų gilesnį dėmesingumą ir leistų individualumui atsiskleisti. Jo knygoje „Auklėjimas paprastumo dvasia“ gausu idėjų pokyčiams ir sumanių patarimų, kaip užauginti ramesnius, laimingesnius, savimi labiau pasitikinčius vaikus. Pateikiame keletą jų:

* Pasirūpinkite paprastesne namų aplinka. Apmažinkite žaislų, knygų ir kitų daiktų skaičių, o taip pat garsų ir šviesų šaltinius – taip suvaldysite sensorinį perteklių.

* Sukurkite savą ritmą ir ritualus. Ieškokite būdų, kaip geriausia atsipalaiduoti nuo kasdienės įtampos, išvengti „mūšių“ ruošiantis valgyti ar miegoti, pastebėkite, kada jūsų vaikas įsiaudrinęs.

* Planuokite pertraukėles dienotvarkėje. Nuolatiniame ko nors veikimo sraute nustatykite ramybės ir pauzių intervalus.

* Ribokite prieigą prie medijų. Aktyviai veikite, reguliuodami vaiko „laiką prie ekranų“, taip apsaugosite nuo informacijos potvynio ir nesibaigiančios stimuliacijos.

Daugiau naudingų patarimų rasite perskaitę Kim John Payne knygą „Auklėjimas paprastumo dvasia“!

Daugiau apie autorių. Edukologijos magistras Kim John Payne dirbo, kad padėtų daugybei žmonių visame pasaulyje balsu išreikšti jausmą, jog „naujoji normali“ perkrova, kurią tiek daug mūsų dabar patiria, tam tikrais aspektais yra nepriimtina. Jis siūlo būdus, kaip realizuoti sau keliamus lūkesčius ir vertybes, ir užmegzti glaudžius ryšius su savo vaikais, nes tai suteikia šeimoms tvirtybės, pusiausvyros ir džiaugsmo.

Jis buvo daugiau nei 230-ies JAV nepriklausomų ir valstybinių mokyklų konsultantas ir instruktorius, 30 metų dirbo kaip mokyklų patarėjas, suaugusiųjų pedagogas, konsultantas, mokslo tyrėjas, edukologas ir nepriklausomai praktikuojantis šeimų patarėjas. Kim nuolat skaito pagrindinius pranešimus tarptautinėse edukologų, tėvų ir psichoterapeutų konferencijose, veda seminarus ir mokymus visame pasaulyje. Šiomis priemonėmis pagelbėja vaikams, paaugliams ir šeimoms gilintis į tokius klausimus, kaip brolių ir seserų, klasės draugų tarpusavio bendravimo sunkumai, dėmesio ir elgsenos sutrikimai namie ar mokykloje, emocinės problemos dėl neklusnumo, agresyvumo, priklausomybių ir savigarbos, supratimas, kaip svarbu gyventi paprastai ir subalansuotai.

Į viršų