Pradžia

Atskleisti 2023 metų Vaikų ir paauglių literatūros konkurso rezultatai

Atnaujinta: 2023-10-16
Pradžia

Spalio 12 dieną leidyklos „Alma littera“ organizuojamo renginio metu buvo paskelbta 2023 metų Vaikų ir paauglių literatūros konkurso nugalėtoja. Konkurso laimėtoją komisija išrinko vienbalsiai – geriausiu pripažintas Aušrinės Tilindės atmosferinis siaubo kūrinys 10–13 metų vaikams „Šiurpnakčio istorijos“.

Į „Šiurpnakčio istorijas“ konkurso laimėtoja sudėjo dvylika pasakojimų dukrai. „Kodėl mus taip traukia šiurpūs nutikimai? – atsiėmusi apdovanojimą svarstė knygos autorė A. Tilindė. – Tėvai vaikystėje mums skaitė pasakas – baisias ir nevaikiškas. Šiandien jos pamirštos, dažnai tėvų numetamos į šalį kaip nebeaktualios, senoviškos ir pernelyg gąsdinančios vaikus. Bet taip neturėtų būti – baugios istorijos yra gerai įsimenamos ir moko vaikus atskirti grėsmes, išskiria vertybes ir padeda ieškoti išeičių, kai iškyla pavojus. Leisdami vaikams gyventi burbule, kad „viskas visada baigiasi gerai“, nemokome jų gyvenimiškos patirties ir nesuteikiame įgūdžių atskirti pavojų. Tikiu, kad mano istorija ne tik patenkins siaubo skaitinių poreikį, bet ir privers susimąstyti apie ilgalaikį skriaudos poveikį, blogąsias žmonių savybes, abejingumą, negalėjimą atsitraukti nuo kompiuterinių žaidimų, aklą grožio siekimą, neatsargumą, patyčių žalą ir kitus dalykus, apie kuriuos vaikams pasakojame, tačiau jie toli gražu ne visada mus išgirsta.“

Komisijos nariai, tarp kurių buvo vaikų literatūros specialistė Eglė Baliutavičiūtė, literatūrologė Lina Buivydavičiūtė, psichologė Monika Skėrytė-Kazlauskienė, mokytojas Alius Avčininkas, edukologė Austėja Landsbergienė ir literatūrologė Vitalija Maksvytė, pabrėžė, kad A. Tilindės kūrinį buvo įdomu skaityti, kad įtraukė įtemptas istorijų siužetas, originalumas ir dinamika.

Vaikų ir paauglių konkurso laimėtojai A. Tilindei renginyje įteikta konkurso nugalėtojo statulėlė ir pagrindinis prizas – 2 000 eurų. Konkurso laimėtojos knyga bus išleista ir pažymėta nugalėtojos ženklu.

„Noriu pasidžiaugti ypatinga galimybe dalyvauti konkurse, man atrodo, kad rašytojams Lietuvoje tokių galimybių stinga, ypač jei norime puoselėti vieną seniausių kalbų pasaulyje, ją perduoti ateities kartomis. Esu teisininkė, rašymas yra mano laisvalaikis, meditacija, taigi ši premija – kaip perkūnas iš giedro dangaus. Rašymas nėra lengvas procesas, niekada nežinai, užkabinsi ar ne, pakviesi paskui save skaitytojus ar ne. Haris Poteris jau parašytas, iššokti aukščiau vargu ar yra galimybių. Konkurse dalyvauju ne pirmąjį kartą ir esu gyvas įrodymas, kad tikrai gali pasisekti“, – atsiėmusi apdovanojimą sakė A. Tilindė.

Informacija pateikta iš: https://almalittera.lt

Į viršų