Pradžia

3 paprasti patarimai, kaip išrinkti tinkamą knygą pagal vaiko amžių

Atnaujinta: 2022-01-31
Pradžia

Su vaiku apsilankius bibliotekoje, išties galima pasimesti. Knygų šimtai, bet kaip žinoti, kuri tinka būtent Jūsų vaikui?

Galite pasirinkti kelis patikusius leidinius ir bandymo keliu išsiaiškinti, kas jaunajam skaitytojui tinka, o kas ne. Taip pat galite rinktis knygas iš rekomenduojamo knygų sąrašo arba prašyti bibliotekininko patarimo. Nei vienas šių būdų nėra prastas, bet rasti tinkamų bei įdomių knygų galite išbandę keletą paprastų metodų.

Nustatykite savo vaiko skaitymo lygį

Kartais rasti amžių atitinkančią knygą yra išties paprasta. Pavyzdžiui, jei jūsų vaikui 10 metų, galite ieškoti knygų 9–12 metų amžiaus grupėje. Dažnai ant knygos viršelio, nugarėlės ar gale, yra pažymėtas rekomenduojamas skaitytojų amžius.

Tačiau atminkite, kad kiekvienas vaikas yra skirtingas. Yra tokių, kurie skaitydami susiduria su sunkumais, taip pat yra tokių, kurie skaito daug ir su pasimėgavimu, seniai pralenkę bendraamžių lygį. Beje, net toje pačioje amžiaus kategorijoje esančios knygos gali skirtis. Kuo daugiau kūrinyje vaizdinės kalbos, metaforų, idiomų ar hiperbolių, tuo sunkiau bus jį suprasi.

Atlikite „namų darbus“

Vaikams rekomenduojamą literatūrą galite rasti internete, tokiuose tinklalapiuose kaip ibbylietuva.lt. Radę sudominusią knygą, nepatingėkite perskaityti apie ją atsiliepimų, paklauskite nuomonės bibliotekininko ar kitų tėvų.

Išmokykite vaiką rinktis

Padėkite savo vaikui tapti savarankišku skaitytoju, išmokydami jį rinktis, atsakant į klausimus.

ü Tikslas. Kodėl noriu perskaityti šią knygą? Ar ji skirta mokyklai ar tiesiog pramogai?

ü Pomėgiai. Ar mane domina knygoje aptariamos temos? Ar man patiks ją skaityti?

ü Supratimas. Ar suprantu, ką skaitau? Ar galiu apibendrinti tai, ką perskaičiau?

ü Žinios. Aš žinau daugumą žodžių. Gali būti vienas ar du, kurių nežinau, bet ne daugiau kaip penki.

Leiskite vaikui atversti jį dominančią knygą. Tegu jis perskaito atsitiktinį puslapį. Skaitydami ieškokite vaikui nepažįstamų žodžių. Kiek nežinomų žodžių radote? Jei puslapyje yra trys ar daugiau, knyga greičiausiai bus per sudėtinga suprasti.

Į viršų